Koszyczek wielkanocny w Czarnocinie

Strefa FMRegion Niedziela, 18 marca 201817 8724
Stoły pełne wielkanocnych przysmaków, wyroby rękodzielnicze oraz występy artystyczne - wszystko to przygotowano w ramach koszyczka wielkanocnego w Czarnocinie.

Ładuję galerię...

Na przedświąteczne spotkanie przybyło wielu mieszkańców gminy. - Celem naszego spotkania jest przede wszystkim kultywowanie pięknych tradycji, które są udziałem polskiej wsi. To nie tylko świąteczny kiermasz. Idea naszego spotkania jest zdecydowanie szersza. Ciesze się, że z roku na rok jest coraz większe zainteresowanie. Mieszkańcy potrzebują takiej integracji i kontaktu z drugim człowiekiem. Jest to wspaniały wstęp do świąt wielkanocnych, które są przed nami - mówił Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin. - To jest piękna tradycja i wielkie święto o naturze religijnej. Wszyscy bardzo przeżywamy przygotowania do świąt wielkanocnych, a dziś w Czarnocinie mogliśmy je poczuć. Przygotowano babki, pisanki. Zaangażowanie zarówno najmłodszych, jak i starszych mieszkańców gminy widać na każdym kroku. Zespoły ludowe, orkiestra dęta, koła gospodyń wiejskich, wszystko to tworzy piękną wspólnotę gminy Czarnocin - dodaje Piotr Wojtysiak, wicestarosta powiatu piotrkowskiego.


Marek Mazur, przewodniczący Sejmiku województwa łódzkiego, zaznaczył, że kultywowanie polskiej tradycji jest bardzo ważne. - Takie imprezy podtrzymują nasze tradycje i obrzędy. Miłe jest to, że przekazujemy to młodszym pokoleniom. Przygotowany program artystyczny był bardzo bogaty i wprowadził nas w ten świąteczno-wiosenny nastrój. Ja również doskonale pamiętam, że u mnie podczas świąt wielkanocnych zawsze była zupa chrzanowa, utkwiły w pamięci babki wielkanocne, mazurki. Czekamy zawsze z radością na ten dzień świąt wielkanocnych, żeby poczuć smak wiosny i przygotowywanych świątecznych przysmaków - opowiadał Marek Mazur.


Zainteresował temat?

0

9


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

otwórzcie oczy ~otwórzcie oczy (Gość)19.03.2018 12:14

A czy wiecie że wielkanoc jak i Boże narodzenie wywodzi się z pogaństwa? Zajączki, kurczaczki, pierwsza wiosenna pełnia itp?

30


gość ~gość (Gość)18.03.2018 21:48

Brawo za organizację takich uroczystości wspaniałych.Piękne zespoły i wystepy. Dzięki obecnej władzy gmina tętni życiem.Brawo Wójcie !

46


Dariusz Wachnik ~Dariusz Wachnik (Gość)19.03.2018 08:58

Nawet tutaj pełno hejtu
Wójt robi spotkanie wigilijne i wielkanocne co roku i nie ma to nic wspólnego z wyborami
Proponuję żeby każdy się podpisał pod komentarzem i zaraz ilość komentujących oraz poziom komentarzy się zmieni
Pozdrawiam

30


radna z bożej łaski ~radna z bożej łaski (Gość)19.03.2018 07:57

czas na zmiany w starostwie

41


pis na księżyc ~pis na księżyc (Gość)18.03.2018 19:43

Brawo! pękne spotkanie,tak trzymać!

58


wsi. ~wsi. (Gość)19.03.2018 07:25

Marek Mazur....cyt."kultywowanie polskiej tradycji jest bardzo ważne..." jaka tradycja polska? Jeszcze w połowie lat osiemdziesiątych XX w polska wieś żyła ubogo. Wiem bo ze wsi pochodzę. Ta huczna "tradycja" nie dotyczyła wsi ,tak to żyli tzw. "panowie".Biedota przeważała. A na stole oprócz "wyszukanych" potraw wiejskich ,chińska komercja na wynos. Chiczycy robią tego miliony sztuk.

50


iii ~iii (Gość)18.03.2018 21:15

widac cubala namascil juz wojtysiaka na swojego zastepce.......oby pisiorki ich wykurzyly...

61


gość ~gość (Gość)18.03.2018 21:00

Co tam robił obok całego towarzystwa PSL u poseł Wojciechowski, chyba reprezentujący PIS, jakieś nowe koalicje?

46


zazdrośnik ~zazdrośnik (Gość)18.03.2018 20:36

zazdroszczę tym co z wazeliną wchodzą władzy tam gdzie jest ciemno

40


zajączek wiekanocny ~zajączek wiekanocny (Gość)18.03.2018 19:31

Jajeczkowanie na okrągło... Się już zaczyna ta masakra. Teraz z półtora miesiąca będą żryć, pić (a cóż to szkodzi z przy okazji zrobić sobie jakąś ćwiarteczkę) i gadać, że kultywują kulturę i jakąś zacną tradycję. Śmiać się, czy płakać?

104


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat