Kostka brukowa zamiast asfaltu na skrzyżowaniu w Piotrkowie?

Strefa FM Poniedziałek, 13 września 202136 11232
- Zamiast drogę załatać wstawili kostkę brukową – mówił zdenerwowany słuchacz Magazynu Magiel na antenie Radia Strefa FM. Zwrócił uwagę na nietypowe wypełnienie na skrzyżowaniu Kostromskiej/Wojska Polskiego w Piotrkowie. – To rozwiązanie tymczasowe, będzie asfalt – wyjaśnił tymczasem Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta.

Ładuję galerię...

- Kilka dni temu na skrzyżowaniu Kostromskiej i Wojska Polskiego prowadzone były prace drogowe i już się zakończyły. A oni zamiast tę drogę załatać, to wstawili kostkę brukową. Ludzie są bardzo zdziwieni i chodzą tam robić zdjęcia – podkreślał zdenerwowany słuchacz.

 

 

Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie wytłumaczył tymczasem, że asfalt będzie, ale za kilka dni. – To tymczasowe odtworzenie. Lepsze niż wypełnienie tłuczniem. Ponieważ jest to ważne skrzyżowanie o dużym natężeniu ruchu chcieliśmy, aby materiał nie rozsypywał się po drodze. A kostka nie będzie – powiedział w rozmowie z naszym portalem. (a)

 

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ja Abbccc Ja Abbcccranga15.09.2021 10:37

A kiedy remont zjazdu z Miast Partnerskich w Wolborską ??? https://goo.gl/maps/97nZXigR48hJKE1a9 (widok z 2017r). Teraz tam jest taki dół, że kierowcy ciężarówek wolą objechać całe rondo w lewo niż ryzykować uszkodzenie kół naczepy.

00


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga15.09.2021 10:24

O czym jest ten artykuł i jaki jest jego przekaz ?

00


hmmmm ~hmmmm (Gość)14.09.2021 22:14

Fenomen załatania w taki sposób tej dziury jest taki, ze jest równiej niż łata z asfaltu :D

00


Maggie ~Maggie (Gość)14.09.2021 11:49

Nowy ład to i nowe techniki łatania dróg.
Kogoś to dziwi;)

12


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)13.09.2021 13:22

Przecież to skrzyżowanie powinno być czym prędzej przebudowane. Na Wojska Polskiego od Kauflandu dziury niesamowite. Samo skrzyżowanie mało bezpieczne, aż dziwne ze nie ma tam jakiś wypadków. Aż prosi się by w tym miejscu było rondo.

192


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)14.09.2021 11:29

Ponieważ na zdjęciu widać autobus MZK chciałabym przypomnieć, że wielkimi krokami zbliża się Dzień bez samochodu. Wiele miast przygotowało na ten dzień niespodziankę w postaci darmowych przejazdów komunikacją miejską w te dni. Wiecie jak jest u nas? Tradycyjnie bryndza?

30


obiektywny ~obiektywny (Gość)14.09.2021 11:15

Asfalt na skrzyżowaniu, by przy wysokich temperaturach się topi i tworzy zbędne koleiny a wtedy zdenerwowany słuchacz będzie miał powód do kolejnego wiecznego zdenerwowania. Musi być żle i typowo czyli bezmyślnie. Na rondach jeżeli już asfalt to asfaltobeton. Wieczne zdenerwowanie to powód u wizyty lekarskiej dziwi tylko brak znajomości tematu przez dyrektora, przecież koleiny na piotrkowskich rondach są powszechnie znane.

22


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)14.09.2021 09:22

W tym mieście wszystko źle i be, tylko Guru Macierewicz i zamachy Smoleńskie OK, motłoszek wie najlepiej jak zainwestować i jak wykonać nawierzchnię zna się na wszystkim!

44


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)14.09.2021 00:27

Na rondzie Wolborska-Wyzwolenia jest odwrotnie - kostkę granitową zastąpiono asfaltem i tak jest dłuższy czas- to doskonale odzwierciedla stan miasta i podejście rządzących.
Uszkodzone rondo Zalesicka-Świerczowska to też jakaś komedia ...

31


zniesmaczony ~zniesmaczony (Gość)13.09.2021 22:50

Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta w Piotrkowie, idzie na skróty. Najpierw modernizacja/likwidacja targowiska przy ul Sienkiewicza, a teraz to. Co będzie za jakiś czas, może wysypywanie szlaki zamiast asfaltowania ulic.

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat