ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Kosmetyki na suchą skórę

Piątek, 15 czerwca 2018 1960
Praktycznie każdy spotkał się, bądź chociażby słyszał o problemie suchej skóry. Zwykle wiąże się to z zaczerwienieniem, uczuciem szorstkości czy niekomfortowym uczuciem ciągnięcia. Najczęstszą przyczyną wystąpienia suchości skóry jest stosowanie nieodpowiedniej pielęgnacji czy zła dieta. Oprócz problemu kosmetycznego, może to stanowić także problem medyczny. To w jaki sposób dbamy o swoje zdrowie, w dużym stopniu ujawnia kondycja naszej cery.

Skóra sucha stanowi jeden z najczęstszych problemów pielęgnacyjny. Jest objawem zaburzeń wydzielania sebum, co powoduje zbyt małą ilość lipidów. Zaburzona zostaje wtedy równowaga między odparowywaniem wody z naskórka, a dostarczaniem ze skóry właściwej, warstwy znajdującej się bezpośrednio pod nim. Spadek nawodnienia doprowadza do zmniejszenia elastyczności skóry oraz zwiększenia jej podatności na czynniki zewnętrze. Cera zdecydowanie szybciej ulega procesom starzenia się, jest szorstka, matowa i przede wszystkim wygląda na zaniedbaną. W przypadku, gdy skóra nadmiernie się przesuszy, a nie będzie regularnie nawilżana, może także dojść do miejscowego pękniecia naskórka. Odwodnienie może być cechą zarówno skóry suchej, ale także normalnej, mieszanej, czy nawet tłustej.

 

Każdego dnia nasza cera narażona jest na wpływ wielu czynników zewnętrznych. Zimą, są to ujemne temperatury, mróz. Latem zaś, klimatyzacja, suche powietrze czy silne promienie słoneczne. To wszystko ma bardzo negatywny wpływ na kondycję naszej cery. Podobnie oddziaływają zaburzenia hormonalne czy czynniki genetyczne. Kolejną przyczyną suchej skóry jest nieodpowiednie nawodnienie organizmu i zła dieta.

 

Aby uporać się z problemem skóry suchej, trzeba pamiętać o tym, aby każdego dnia wypijać minimum 1,5 litra wody. Zapewni to prawidłowe nawodnienie naszego organizmu, dzięki czemu skóra będzie wyglądała zdrowo i promiennie. Nasza cera do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje także witamin, które głównie możemy dostarczyć poprzez odpowiednią dietę. To jednak nie wszystko. Równie ważne jest zapewnienie skórze odpowiedniej pielęgnacji. Stosowanie nieprawidłowych kremów, bądź w niewłaściwy sposób, także może mieć negatywny wpływ na nasz wygląd. Dlatego pamiętajmy, aby dobrze zapoznać się z tym co aplikujemy na twarz, Skóra każdego człowieka jest inna, dlatego potrzebuje indywidualnego podejścia przy doborze kosmetyków. Cera sucha wymaga stosowania produktów silnie nawilżających, a nawet natłuszczających, które pomogą przywrócić jej odpowiednie nawodnienie. Szeroką gamę kremów zarówno do twarzy, jak i całego ciała można znaleźć w ofercie kosmetyków emolium, które dbają o kompleksową pielęgnację i ochronę suchej skóry. Aby efekt były widoczne, ważne jest, abyśmy kremy aplikowali regularnie, zarówno rano jak i wieczorem.

Sucha skóra to duży problem, z którym na szczęście można sobie poradzić. Wystarczy pamiętać o odpowiednim nawodnieniu organizmu, prawidłowej diecie, ale przede wszystkim racjonalnym doborze kosmetyków do pielęgnacji. Skóra sucha może wyglądać zdrowo, promiennie i naturalnie.


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat