Koronawirus. 52 osoby zmarły w Piotrkowie i powiecie

Strefa FM Środa, 06 stycznia 202165 11133
Zatrważające dane wynikają ze środowego raportu Ministerstwa Zdrowia dotyczącego zakażeń koronawirusem. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim z powodu covid-19 zmarły 52 osoby. To prawie 10% wszystkich przypadków śmiertelnych, których w dzisiejszym raporcie resortu odnotowano 553.
fot. pixabay.com / enriquelopezgarre

Jak wynika z opublikowanych przez MZ danych, w Piotrkowie zmarło 26 osób: u 21 osób bezpośrednią przyczyną śmierci był covid-19, a 5 pacjentów miało choroby współistniejące. Jeśli chodzi o powiat piotrkowski, tutaj również zmarło 26 osób i we wszystkich przypadkach przyczyną zgonu było zakażenie koronawirusem. - To bardzo smutne dane. Potwierdzam, że to pierwsza tak duża liczba osób, ktore zmarły z powodu covid-19. Przewyższa ona nawet liczbę odnotowanych zakażeń. Tak wysoka śmiertelność pokazuje jak bardzo potrzebne jest przyspieszenie akcji szczepień, rekomendowanej jako skuteczna metoda zwalczania koronawirusa. Na stronie powiatu piotrkowskiego można znaleźć wykaz punktów, gdzie prowadzone będą szczepienia - mówi Aneta Stępień, asystent prasowy w starostwie powiatowym w Piotrkowie.

 

Wysoka liczba zgonów została odnotowana również w Łodzi, gdzie zmarły 44 osoby. Porównując dane z Łodzi oraz Piotrkowa i powiatu do dużych miast, to statystyki są zatrważające. W Warszawie zmarło 12 osób, w Krakowie 10, w Gdańsku 7, we Wrocławiu 6, w Poznaniu i Kielcach 5 oraz 2 osoby w Opolu, Gdyni i Sopocie. To zdecydowanie mniej niż w Łodzi, Piotrkowie czy powiecie piotrkowskim.

 

Z czego może wynikać tak nagły wzrost śmiertelności z powodu covid-19 w naszym regionie? - Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, bo byłoby trzeba przeanalizować wszystkie te przypadki. Niewątpliwie mamy teraz echo świątecznych spotkań. Zapowiadaliśmy, że jeżeli dojdzie do tych migracji i spotykania się w dużym rodzinnym gronie, to po 10-14 dniach będziemy mieć tego efekt w statystykach. Stąd mamy wzrost zachorowań i zgonów w ostatniej dobie. Przez najbliższe dni musimy obserwować statystyki, bo niestety sytuacja może się powtarzać. Nie wiem w jakich liczbach, ale na pewno będziemy obserwować efekty świątecznych oraz sylwestrowych i noworocznych spotkań. Pamiętajmy, że opublikowane dzisiaj statystyki to odzwierciedlenie kilku, a nawet kilkunastu ostatnich dni. Nie chodzi o zakażenia „tu i teraz” - mówi Krzysztof Ciecióra, wicewojewoda łódzki.


Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (65)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sw ~sw (Gość)07.01.2021 22:07

Dzisiaj w szpitalu Kopernika w Łodzi zmarł 21-letni piotrkowianin chory na raka płuc.. W dniu dzisiejszym rano został przewieziony ze szpitala w Łagiewnikach ,gdzie przez prawie 2 miesiące był "leczony" na Covid 19. Przez dwa miesiące nie leczono Go na raka. Tak wygląda obecnie sytuacja w polskich szpitalach.

31


ciekawy link ~ciekawy link (Gość)07.01.2021 20:55

Nikt się nie zastanawia ale czy czasem obecne czasy to nie jest czasem czas ucisku zapowiadany w Biblii?
Ciekawy link:
https://detektywprawdy.pl/2021/01/07/i-pet-goat-iii-moja-analiza-puzzle-czasow-ostatecznych-ulozone/

52


gość_niewypinamysiędoszcz ~gość_niewypinamysiędoszcz (Gość)07.01.2021 00:59

Ja od początku tej ściany chodzę bez maski, myje się jak myłem przed koronaświrusem i żyje haha... Nie boję się kontaktów z ludźmi mijałem tysiące ludzi bez masek i z. Nie zachorowałem bo nie ma na co, a jak jest to na tego bezobjawowego w moim przypadku chyba haha.

713


wielebny wieloryb ~wielebny wieloryb (Gość)07.01.2021 00:10

Cytuję:
Tak wysoka śmiertelność pokazuje jak bardzo potrzebne jest przyspieszenie akcji szczepień, rekomendowanej jako skuteczna metoda zwalczania koronawirusa.


Bezczelna manipulacja bazująca na zastraszaniu. Nie wiem, jakie wykształcenie ma pani Aneta Stępień ze starostwa, ale wciskając kit popełniła kardynalny błąd: szczepienie teoretycznie ma zapobiegać chorobie, a nie służyć ZWALCZANIU wirusa. Od zwalczania są leki i nasz system immunologiczny. Poza tym nie ma dowodów, że ta szczepionka jest skuteczna. Wartość 95% skuteczności wynika z jakiejś symulacji komputerowej, albo została wyciągnięta z mrocznych czeluści końcowego odcinka przewodu pokarmowego.

Cytuję:
Niewątpliwie mamy teraz echo świątecznych spotkań. Zapowiadaliśmy, że jeżeli dojdzie do tych migracji i spotykania się w dużym rodzinnym gronie, to po 10-14 dniach będziemy mieć tego efekt w statystykach. Stąd mamy wzrost zachorowań i zgonów w ostatniej dobie.


Następne przesłanie typu: odizolujcie się od innych ludzi, albo umrzecie! Widzicie? Ostrzegaliśmy i tak jest!
Ta manipulacja i ogłupianie preparowaną na kolanie statystyką jest zatrważające. Kilka starych, ale nadal aktualnych pytań, na które nie doczekałem się przekonujących odpowiedzi:
1. Dlaczego WHO zmieniła definicję pandemii?
2. Dlaczego WHO zmieniła definicję odporności zbiorowej?
3. Dlaczego nagle w przypadku tego jednego konkretnego wirusa obecność choroby zaczęto stwierdzać na podstawie nieprzeznaczonego do tego celu testu, zamiast na podstawie objawów chorobowych? Dlaczego ukuto pojęcie "chorego bezobjawowo"?
4. Dlaczego szpitale i lekarze są hojnie premiowani finansowo za "stwierdzenie covida"?
5. Dlaczego do szpitali nie chcą przyjmować, jeśli pacjent nie zgodzi się na wpisanie "podejrzenia covida"?
6. Dlaczego lekarze wymuszają na rodzinach zmarłych z innych powodów, by do karty zgonu "wpisać covida"? Tak, wiem, odpowiedź na pytania 5 i 6 zawarta jest w pytaniu 4.
7. Dlaczego łóżka w szpitalach stoją puste (zarezerwowane dla covidowców), kiedy pacjenci z innymi problemami nie mogą się dostać do szpitali i umierają?
8. Dlaczego pacjentów zmarłych ewidentnie z innych przyczyn, ale "covidopozytywnych" klasyfikowano jako "zmarłych na covid"? Czy to aby nie ma służyć tylko i wyłącznie stworzeniu pozorów wysokiej śmiertelności tego wirusa, którego rzeczywista śmiertelność jest zbliżona do zwykłej grypy sezonowej?
9. Na jakiej w ogóle podstawie śmierć pacjenta przypisuje się temu wirusowi, jeśli nie przeprowadzano sekcji zwłok? Dlaczego w ogóle zakazano sekcji zwłok, tylko nakazano zwłoki od razu palić? Czy nie ma to czasem na celu usunięcia potencjalnych dowodów, że mamy do czynienia z wielkim oszustwem? Nie ma dowodów - nie ma przestępstwa?
10. To specjalne premiowanie szpitali i lekarzy stanowi grunt do nadużyć, które niewątpliwie MAJĄ MIEJSCE. Nie chodzi tylko o manipulacje statystyką i ogłupianie ciemnych mas przed telewizorami, ale o zwyczajne okradanie NFZ. Dlaczego do tej pory nie zajął się tym ŻADEN prokurator?! Pochowali się wszyscy po mysich dziurach, czy co?!
***
I tylko wszędzie i wszyscy do znudzenia: Szczepionka macht frei! Szczepionka macht frei!...

269


gość_jurek ~gość_jurek (Gość)07.01.2021 18:50

Zasada 1: nie wierz mediom, odrazu życie weselsze

50


jak mówią ~jak mówią (Gość)07.01.2021 18:03

Idziesz na raka, a umierasz na covid takie hokus pokus, czary mary.

51


goœć_daszek2018 ~goœć_daszek2018 (Gość)06.01.2021 21:18

to chyba komuś się cyferki pokleiły. albo zestawienie z 2 tygodni

51


osoby drugiej katego ~osoby drugiej katego (Gość)07.01.2021 09:43

Za chwilę osoby nie zaszczepione będą osobami drugiej kategorii tak jak w Niemczech w latach 30:
Historia lubi się powtarzać.
A poniżej ciekawa analiza tego tematu:

91


mamtog ~mamtog (Gość)07.01.2021 06:17

A na procesji wszyscy starsi ludzie, tłumy i bez maseczek. Gdzie policja i straż miejska.

111


Co za czasy ~Co za czasy (Gość)07.01.2021 13:24

Jak klepią co drugi zgon, że ma covida to tak jest bez komentarza robią to dla kasy

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat