Koronawirus w szkole podstawowej

Strefa FMTomaszów Wtorek, 15 września 202020 9681
Zajęcia w Szkole Podstawowej nr 8 w Tomaszowie Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 odbywają się w systemie hybrydowym. To wskutek potwierdzenia u jednego z uczniów zakażenia koronawirusem. Na kwarantannie przebywa kilkudziesięciu uczniów oraz kilkunastu nauczycieli.
fot.: pixabay

O dodatnim wyniku testu na koronawirusa u jednego z uczniów dyrekcja dowiedziała się w sobotnie popołudnie. - Informację przekazali nam pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tomaszowie. Od razu gdy dowiedzieliśmy się o zakażonym uczniu, wysłaliśmy do sanepidu numery telefonów do rodziców naszych podopiecznych, z którymi chłopiec miał bezpośredni kontakt. Przekazaliśmy też kontakty do nauczycieli, z którymi miał styczność. Podjęliśmy decyzję o wdrożeniu nauczania hybrydowego, w związku z tym, że klasy 0-3 mają obsadę kadrową. Tymczasem przez wzgląd na kwarantannę nie byliśmy w stanie zapewnić kompleksowej opieki uczniom starszym. Przymusowy pobyt w domach dotyczy jedenastu nauczycieli. - powiedziała nam Justyna Kubiak, dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Tomaszowie Mazowieckim. 

 

Uczeń zakażony koronawirusem nie miał objawów i nie zgłaszał w szkole gorszego samopoczucia. Test na obecność COVID-19 został wykonany, ponieważ chłopiec złamał rękę i tego wymagały procedury. Obecnie w domowej kwarantannie przebywają jego klasowi koledzy, a także chłopcy, z którymi ćwiczyli oni podczas zajęć z wychowania fizycznego. 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:15

A może wprowadzić szczepionki obowiązkowe, bo być może będę chroniły.

18


1 ~1 (Gość)16.09.2020 08:37

Hihihihi, ale cyrk! :)

20


Pierre D. ~Pierre D. (Gość)15.09.2020 22:58

Cytuję:
Uczeń zakażony koronawirusem nie miał objawów i nie zgłaszał w szkole gorszego samopoczucia. Test na obecność COVID-19 został wykonany, ponieważ chłopiec złamał rękę i tego wymagały procedury.


Słowo-klucz: PROCEDURA. Algorytm postępowania dla ludzi bezmyślnych, do automatycznego wykonania bez zastanawiania się nad ewentualnymi konsekwencjami.
Podziękujmy w tym miejscu ministrom i innym urzędasom, że te procedury postępowania z test-pozytywnymi są tak łagodne. Mogli go przecież na miejscu spalić miotaczami ognia, bo w sumie dlaczego by nie?

Cytuję:
Od razu gdy dowiedzieliśmy się o zakażonym uczniu, wysłaliśmy do sanepidu numery telefonów do rodziców naszych podopiecznych, z którymi chłopiec miał bezpośredni kontakt. Przekazaliśmy też kontakty do nauczycieli, z którymi miał styczność.


A co ze słynnym RODO?!

Cytuję:
Obecnie w domowej kwarantannie przebywają jego klasowi koledzy, a także chłopcy, z którymi ćwiczyli oni podczas zajęć z wychowania fizycznego.


Jeśli koledzy, to pewnie też i całe rodziny tych kolegów. I teraz dobrze to sobie przeanalizujcie, bo mamy tu do czynienia z typowym efektem motyla: chłopak łamie rękę, w efekcie czego ograniczeniu wolności może zostać poddane nawet kilkaset (!) osób.
Szkoły ewidentnie ZGŁUPIAŁY NA COVID.
I teraz należy postawić kluczowe pytanie: jaki jest sens dalszego posyłania dzieci do szkół, które zgłupiały?! Według mnie lepiej nie ukończyć żadnej szkoły, niż taką zgłupiałą.

50


rzułf ~rzułf (Gość)15.09.2020 14:31

te testy nie wykrywają żadnej choroby C19 tylko koronawirusy, wszelkiej maści, które istniały przed tym całym cyrkiem i paranoją,możemy mieć antyciała pochodne DNA i z tąd ci "bezobjawowi chorzy" czyli po prostuj osoby zdrowe, to nic innego jak podbijanie statystyk, koronawirusem można to sobie robic do woli, Ci którzy stoją za tym globalnie by pchnąć jakąs swoją agendę lepiej tego wymyślić nie mogli, to jest perfekcyjny kozioł ofiarny to robienia czego się żywnie podoba

91


Polina ~Polina (Gość)15.09.2020 21:06

Kupiłam test i wylałam na niego ..... COLĘ. Wyszedł PoZyTyWnY. Paranoja

20


gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:27

Chodzę do szkoły tylko dlatego że jest taki obowionzek.

40


gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:09

Paranoi ciąg dalszy. Dziecko kichnie i 1000 osób do aresztu domowego na 10 dni

70


gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:31

Być może szczepionki pomogą tak twierdzą amerykańscy naukowcy.

05


gość ~gość (Gość)15.09.2020 12:24

Powinni szczepić podczas przerwy.

01


gość ~gość (Gość)15.09.2020 11:33

Mam lekcję do 18:00 i wracam po ciemku. Boję się.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat