Koronawirus w Łódzkiem. Stan na poniedziałek

Strefa FMŁódzkie Poniedziałek, 08 czerwca 202029 8131
W województwie łódzkim jest 77 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Z kolei piotrkowski sanepid informuje o 3 nowych zakażeniach w Piotrkowie i powiecie (dane te nie są ujęte w statystykach wojewody łódzkiego).

Potwierdzone wyniki dotyczą: trojga dzieci, sześciu młodych kobiet, dwudziestu siedmiu kobiet w średnim wieku, dziewiętnastu kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, pięciu młodych mężczyzn, dziewięciu mężczyzn w średnim wieku oraz siedmiu mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 1 do 94 roku życia. Kolejnych 5 osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To: jedna młoda kobieta, dwie kobiety w średnim wieku, jedno dziecko oraz jeden mężczyzna w starszym wieku.

 

Z kolei piotrkowski sanepid informuje o 24 dotychczasowych zakażeniach Covid-19 w Piotrkowie, z czego aktualnie choruje 5 osób i 31 zakażeniach w powiecie, z czego obecnie choruje 8 osób (tych danych nie ma w tabeli z podziałem na powiaty przygotowanej przez Łódzki Urząd Wojewódzki).

 

Laboratoria w województwie łódzkim wykonały wczoraj 1298 testów. Piotrkowski sanepid obejmuje 83 osoby obowiązkową kwarantanną.

Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:
Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 2084
Liczba osób aktualnie zakażonych: 904
Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 41
Liczba osób objętych kwarantanną: 3735
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 934
Liczba osób, które wyzdrowiały: 1098
Liczba osób, które zmarły: 82


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.06.2020 09:42

Tabela jest nieaktualna, wciąż 4 osoby zakażone, a ostatniej doby jeszcze 3, a może się mylę - bo przecież w chaosie i braku jasnych informacji trudno się zorientować. O taką stronka internetowa eP...

13


Wacław Ościenny ~Wacław Ościenny (Gość)09.06.2020 12:45

Z powodu podstępności rozprzestrzeniania się wirusa, wcześniej czy później, wszyscy go złapiemy. Mniej odporni ciężko to odchorują, niewielki procent nie przeżyje powikłań, ale po większości "spłynie" - nawet bezobjawowo. Chodzi raczej o to, aby dużo ludzi jednocześnie nie zachorowało, bo to może zdestabilizować pracę służby zdrowia i utrudnić cierpiącym na inne schorzenia dostęp do lekarzy. Przyjmijmy to do wiadomości, a może będzie nam łatwiej żyć. Ostrożność - tak, panika - nie. A rozsądek przede wszystkim.

42


gość ~gość (Gość)09.06.2020 14:11

W Sieradzu leżą osoby z Piotrkowa ale obecnie przebywają w Sieradzu dlatego mówi się że są z.Sieradza.

03


? ~? (Gość)09.06.2020 07:35

Jeśli, nie daj Boże, w Piotrkowie pojawi się jakieś ognisko choroby jak w Sieradzu, Tomaszowie czy Działoszynie, to pierwsi będziecie srać ze strachu. Prawda jest taka że większość ludzi jest bardzo nieodpowiedzialna w swoim zachowaniu, bo narażają nie tylko siebie (może własne życie dla nich nieistotne), ale przede wszystkim innych, słabszych od siebie. Kochaj bliźniego jak siebie samego.

43


Dubistfaschistisch ~Dubistfaschistisch (Gość)08.06.2020 20:56

w 2009 na AH1N1 w PL zachorowało prawie 130 tysięcy ludzi, dlaczego nikt wtedy nie robił cyrku z odizolowaniem, maseczkami, zamknięciem gospodarki i stworzenia kryzysu...a no tak bo kryzys wtedy już był...teraz musiał być inny, ciekawszy pretekst, by przy okazji tak wystraszyć ludzi by odebrać im kolejne prawa w imię "bezpieczeństwa"..ktore zapewni m.in obrzydliwie bogaty informatyk bawiący się w eksperta od wirusów i szczepionek haha

45


gość ~gość (Gość)08.06.2020 20:24

Ludzie zamiast utyskiwać na innych niech lepiej pilnuje każdy sam siebie. Według powiedzenia: Źdźbło w oku sąsiada widzę a belki w swoim już nie.

50


jdr ~jdr (Gość)08.06.2020 19:14

Ludzie lekceważą zalecenia sanitarne. Nie noszą maseczek, nie zachowują bezpiecznej odległości. To co się dzieje w dużych sklepach czy na targowiskach to jest jakiś koszmar. Przepychają się, zainteresowani są tylko tym co jest na straganie, a policja już nie jeździ ulicami i nie przypomina o zachowaniu ostrożności. Chyba najgorzej zachowują się osoby starsze i mieszkańcy okolicznych gdzie w ogóle żadne zalecenia sanitarne nie były i nie są przestrzegane. I jeszcze zezwolili na te wielkie wesela, na msze do kościoła bez limitu. Szkoda, że nie widzą jak niektórzy ciężko przechodzą zakażenie.

84


gość ~gość (Gość)08.06.2020 22:23

W niedzielę na stadionie był jeden wielki tłok i 95 % osób było bez maseczek. To nie ludzie tylko stada baranów. Przyjechało "bydło" na zakupy, niezważając na swoje i innych zdrowie. Będzie tak jak od dzisiaj w Sieradzu: pozamykane urzędy, szkoły i szpital.

94


gość ~gość (Gość)08.06.2020 19:25

Ściema nadal idzie na całego.Gates już chyba ma gotowe przymusowe szczepionki prawie jak za darmo.

63


rm ~rm (Gość)08.06.2020 19:53

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat