Koronawirus w kolejnych piotrkowskich przedszkolach

ePiotrkow Wtorek, 02 marca 202135 8557
W ostatnich dniach w kilku kolejnych piotrkowskich przedszkolach potwierdzono przypadki zakażenia koronawirusem, a dziesiątki dzieci i pracowników musiało zostać poddanych kwarantannie. Większość placówek normalnie dalej pracuje, ale w przypadku jednej trzeba było podjąć decyzję o jej całkowitym zamknięciu.
fot. pixabay.com / Engin_Akyurt

Według informacji zamieszczonych na oficjalnej stronie miasta przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzono w czterech przedszkolach samorządowych o numerach: 5, 7, 11, 26.

 

Najgorsza sytuacja panuje w Przedszkolu Samorządowym nr 7. U 12 pracujących tam osób potwierdzono zakażenie. Po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną wszyscy pracownicy przedszkola oraz 130 dzieci zostało zgłoszonych na kwarantannę. Placówka na czas kwarantanny została całkowicie zamknięta.

 

W pozostałych trzech placówkach zakażenie potwierdzono u pojedynczych nauczycieli lub pracowników, a izolacji zostały poddane osoby z kontaktu. W przedszkolach nr 5 i 26 kwarantannie do 4 marca objęto po około 70 dzieci. Nie dysponujemy dokładnymi danymi dotyczącymi ilości osób z Przedszkola Samorządowego nr 11 poddanych izolacji. Przedszkola nr 5, 11 i 26 poza tym funkcjonują normalnie, a dzieci, które nie miały kontaktu z zakażonymi uczęszczają na stacjonarne zajęcia. 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_aga ~gość_aga (Gość)02.03.2021 19:33

Znam 3 osoby pracujące w przedszkolach które trywializowały Covid i nie chciały się zaszczepić. Aż tu nagle przyszedł luty i cała trójka chora! Dwie Panie przeszły bardzo ciężko, trzecia słabiej ale węchu nie ma od 3 tygodni. Pozdrawiam AntySzczepionkowców z przedszkoli!

614


słoninowy słoń ~słoninowy słoń (Gość)02.03.2021 23:12

Też kiedyś chodziłem do przedszkola. Było to w "czasach słusznie minionych", ale okres jest tutaj nieistotny. Normą było, że zawsze w grupie ktoś tam był chory - a to przeziębienie, a to grypa, a to angina, a to ospa wietrzna, świnka, czy jeszcze coś tam innego. Sam byłem chorowitym dzieckiem. Tylko nikt wtedy nie zamykał przedszkola z powodu jednego chorego dziecka, czy dwudziestu chorych dzieci. Po prostu chorego przez kilka dni w przedszkolu nie było i tyle, a wszyscy inni chodzili normalnie. Zawsze gdy byłem wtedy chory i szedłem do lekarza, to poczekalnia aż pękała w szwach, bo tyle było rodziców z dziećmi. Bywało, że trzeba było 2-3 godziny w kolejce czekać. Ale żaden minister nie krzyczał: trzeba zamykać przedszkola i szkoły, bo służba zdrowia nie poradzi sobie z taką ilością chorych! W czasach uważanych dziś za nienormalne było NORMALNIEJ niż dziś! To jak nazwać dzisiejsze czasy?
Po raz kolejny będę się powtarzał, ale muszę to napisać, bo wszyscy o tym wciąż zapominają.
Tak zwana kwarantanna to nic innego jak kara OGRANICZENIA WOLNOŚCI nałożona BEZ WYROKU SĄDU. Zatem jak najbardziej słuszne jest stwierdzenie, że osoba TYLKO PODEJRZEWANA o chorobę jest traktowana dziś GORZEJ NIŻ PRZESTĘPCA. Przestępcy bowiem trzeba przestępstwo udowodnić, a żeby odbył karę musi wcześniej zapaść wyrok, który musi się uprawomocnić. W przypadku kwarantanny nie ma prawomocnego wyroku. Nie ma też "dowodu winy" jakim powinny być typowe objawy chorobowe. Po prostu zdrowemu człowiekowi (a ściślej biorąc całej jego rodzinie) ogranicza się wolność na podstawie podejrzenia o to, że mógł mieć kontakt z osobą zakażoną (czyli nawet niekoniecznie chorą!). Samo zakażenie stwierdza się na podstawie testu NIEPRZEZNACZONEGO do diagnostyki.
Aha, i jeszcze jedno. Pewnie wkrótce znowu wszystko pozamykają, bo w innych krajach te "lokdałny" się przedłuża, a przecież wytyczne dla wszystkich płyną z jednego źródła. Od początku mamy do czynienia z przedłużaniem o tydzień, dwa tygodnie, miesiąc... i tak rok się z tego już zrobił. A koniec szopki zaplanowany jest na 31 marca 2025, zatem pod coraz to nowymi pretekstami będziemy mieli do czynienia z przedłużaniem.
Ale to przecież tylko "teorie spiskowe", prawda?

90


gość_zażenowana ~gość_zażenowana (Gość)04.03.2021 22:38

Czy ktoś kontroluje ile rodzin tych dzieci będących na kwarantannie jest zakażonych koronawirusem,za w kwarantannie tylko dzieci. Rodzice za to chodzą i roznoszą. Osobiście znam dwie takie rodziny u ktoruch wystąpiły objawy, ale kwarantanna przecież tylo dzieci objęła. Nie rozumiem tego systemu.

10


gość_5g ~gość_5g (Gość)02.03.2021 20:22

Nie martwcie się. Od początku kwietnia wszystko i wszystkich zamkną.

61


gość_anna ~gość_anna (Gość)02.03.2021 22:43

A czemu brak covid w przedszkolach prywatnych

80


gość_olga ~gość_olga (Gość)03.03.2021 21:46

Nauczyciele nie są chorzy z nikąd. Mogli się zarazić jak każdy np. w sklepie bądź od dzieci które przychodzą do przedszkoli i być może mają covid bezobjawowo, należy brać pod uwagę że dzieci mają rodziców a rodzice pracują czy spotykają się z innymi ludźmi.Moga więc przenosić wirusa. Co ma do tego szczepienie nauczycieli? Nie wszyscy pracownicy przedszkoli czy szkół się szczepią tak samo jak nie wszyscy pracownicy służby zdrowia się zaszczepili. Poza tym dlaczego rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli i szkół nie są szczepieni. Może warto by szczepić całe rodziny.

11


gregu ~gregu (Gość)03.03.2021 13:37

Pozamykać wszystko !!!!!!!!!!!

20


gość_ble ~gość_ble (Gość)03.03.2021 03:35

We wszystkich będzie. Nie ma bata. Żadne przedszkole się nie uchroni to tylko kwestia czasu.

21


gość_gosc ~gość_gosc (Gość)02.03.2021 19:29

Czyżby to efekt szczepienia kadry przedszkoli?

22


gość_albo ~gość_albo (Gość)02.03.2021 17:57

Przenieść przedszkola do biedronki i Lidla

42


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat