Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 12 w Piotrkowie. KOMUNIKAT URZĘDU MIASTA!

ePiotrkow Czwartek, 17 września 2020102 34457
Zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u jednego z uczniów Szkoły Podstawowej nr 12 w Piotrkowie (ul. Belzacka). Na kwarantannę trafiło 15 nauczycieli i uczniowie klasy, do której uczęszczało zakażone dziecko.

Ładuję galerię...

Koronawirusa stwierdzono u ucznia siódmej klasy. Po raz ostatni był w szkole 11 września. Przeprowadzenie testu w jego przypadku zleciła dyrektor Powiatowej stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie. 

 

Szkoła przez dwa dni (piątek i poniedziałek) będzie zamknięta. Dyrekcja SP 12 jest w stałym kontakcie z sanepidem. 

 

 

Specjalny komunikat wydał w tej sprawie Urząd Miasta: 

 

W Szkole Podstawowej nr 12 u jednego z uczniów zdiagnozowano zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W placówce natychmiast wdrożone zostały wszystkie procedury bezpieczeństwa. Zgodnie z wytycznymi służb sanitarnych na kwarantannę trafiło 15 nauczycieli i uczniowie klasy, do której uczęszczał zakażony uczeń. Kwarantanna trwa do 21 września do północy. Uwzględniając rekomendacje sanepidu, w porozumieniu z organem prowadzącym, dyrektor placówki podjęła decyzję o wprowadzeniu w dniach 18 i 21 września tzw. dni dyrektorskich (dni wolnych od nauki). W tym czasie szkoła zostanie zdezynfekowana. Decyzje, co do kolejnych działań, będą podejmowane w zależności od dalszego rozwoju sytuacji.

 


Zainteresował temat?

13

7


Komentarze (102)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

?!? ~?!? (Gość)18.09.2020 14:37

a czy przypadkiem w tą niedzielę nie odbędzie się Komunia Święta uczniów z tej szkoły ??

26


gość ~gość (Gość)17.09.2020 20:10

Szkoła powinna być zamknięta i przejście na naukę zdalna uczniowie na stołówce jedzą tymi samimi sztuczami (po umyciu) i jest tylko jeden zakażony no proszę was ludzie

610


pandemicum debilicum ~pandemicum debilicum (Gość)18.09.2020 17:36

Zamiast wycofać się z tego cyrku wzorem premier Norwegii, i przeprosić za pomyłkę i przesadne działanie, to "nasze" władze konsekwentnie brną w to bagno dalej. Rzekomo "jedna z najlepiej wykształconych grup zawodowych" w Polsce, czyli nauczyciele potulnie temu przyklaskują, zamiast się masowo zbuntować. Debilizm się rozkręca, ktoś gdzieś kaszlnie, ktoś pierdnie, komuś temperaturka podskoczy, i już jest powód, aby pięćdziesiąt, albo pięćset osób zamknąć na kwarantannie.
Ciekaw jestem, czy gdyby te baby z sanepidu były zobligowane do robienia codziennych zakupów osobom na kwarantannie, to też by tak ochoczo na kwarantannę wszystkich kierowały? Coś mi się zdaje, że chyba jednak nie. Ale dano im jakąś władzę, zaś nie zobligowano do brania na siebie odpowiedzialności za swoje pomyłki, więc jest jak jest.
Prezydent Łukaszenka kazał tym pandemiowym macherom bujać wory na Madagaskar, to mu teraz zachodnia agentura "Majdan" urządza. Tak to niestety działa, kto ma inne zdanie od tego narzuconego przez globalistów musi zostać wyautowany lub zniszczony. Szpitale w Polsce łatwo przekupiono - po prostu za każdego "covidowca" dostają dodatkowe pieniądze. Lekarzom, którzy odważą się protestować przeciwko covidowemu ogłupianiu zakazuje się wykonywania zawodu. W publicznych mediach nie ma miejsca na jakikolwiek sceptycyzm, jest tylko zastraszanie i manipulacja statystykami. Do tego ciemniaki na forach każdego covidosceptyka odsyłają do szpitala w Zgierzu, choć sami powinni się czym prędzej udać do Tworek. Titanic tonie, część przygłupów klaszcze, reszta tańcuje.
Jak to mawia pan Stonoga, szkoda strzępić ryja.
A.B./P.D.

123


myślący ~myślący (Gość)18.09.2020 20:28

powini wszyscy mieć testy to napewno bylo by wiecej zakarzen każdy ze szkoly powinien isć na kwarantane

04


trzeźwy ~trzeźwy (Gość)18.09.2020 08:38

Pamiętam jak z powodu grypy 3/4 klasy nie było na zajęciach.

90


Wstyd! ~Wstyd! (Gość)18.09.2020 11:44

Żeby szkoła tak wygladała w XXI wieku. Na najmniejszych wiochach budynki szkolne wyglądają lepiej niż ten na zdjęciu! Gdzie jest samorząd???

60


gość ~gość (Gość)18.09.2020 16:00

Ten gość ma racje byle katar i test pozytywny wiem to z autopsji nie wierzcie w te badania lepiej dziecko zostawić w domu niech odpocznie witaminy i soki a nie od razu do lekarza oni tylko na to czekają żeby was pozamykać

51


gość ~gość (Gość)17.09.2020 14:59

Te testy są niewiarygodne. Przy lekkim przeziębieniu pokazują dodatni wynik koronowirusa. Drodzy rodzice, przy lekkich obawach przeziębienia niech dziecko wy leży się 3 dni w łóżku. W przeciwnym razie sanepid pół Piotrkowa(mieszkańców) posadzi na kwarantannie.

2810


Pytanie ~Pytanie (Gość)18.09.2020 13:28

A co z nauczycielami, którzy są na kwarantannie a uczyły wczesniej po innych szkołach??

52


gość ~gość (Gość)17.09.2020 19:28

"uczeń był 11 września w szkole poraz ostatni" brawo kur... za szybkość dziś mamy 17 a wy dopiero szkołę zamykacie?! Po co dla zabawy? Przecież jeżeli ktoś się od niego już wtedy zaraził to przez tyle dni to pół Piotrkowa mógł zarazić. Jeśli ktoś wie to chciałbym się dowiedzieć gdzie można złożyć skargę na piotrkowski sanepid po tej instytucji to by się poważna kontrola przydała

188


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat