Kontrowersyjna wystawa w ODA

Strefa FM Wtorek, 02 czerwca 20201 865
Piotrkowski Ośrodek Działań Artystycznych przygotował kolejną wystawę. Tym razem będziemy mogli podziwiać prace Marcina Jurkiewicza. Wystawę zatytułowano „Enuncjacje". Artysta, którego malarstwo zobaczymy pochodzi z Elbląga. W Piotrkowie zaprezentuje cykl obrazów ukazujących kondycję współczesnego kościoła katolickiego.
Plakat promujący wystawę

Tematyka dotyczy kościoła z zaznaczeniem jego hierarchii i rytuałów, ale też kontrowersyjnymi kwestiami ostatnich lat.

 

- W subiektywny sposób próbowałem zinterpretować odwieczny kościół z jego strukturą hierarchii, rytuałami w opozycji do kościoła obecnego z jego dramatami, sensacyjnymi wpadkami, odejściem od blasku, jaki bił z kościoła pierwotnego. Przedstawione tutaj obrazy stały się dla mnie pretekstem do swoistego protestu, obliczem zagrożenia. W kompozycjach malarskich stosuję izokefalie, używam symboli-ptaków. Prace specjalnie nie są podpisane. Zostawiam oglądającym wolność ich odczytania.

 

Wernisaż prac już w najbliższy piątek o godzinie 19-tej. A to przypomnijmy - w Ośrodku Działań Artystycznych przy ulicy Dąbrowskiego 5 w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mała mi ~mała mi (Gość)03.06.2020 08:33

zaciekawił mnie opis. chętnie odwiedzę wystawę.

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat