Kontrolowali niechronionych uczestników ruchu

Policja Sobota, 05 sierpnia 20178 8093
„Niechronieni” to cykliczna akcja prowadzona przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie.
fot. KPP Tomaszów

Celem akcji są działania prewencyjno-profilaktyczne dla pieszych i rowerzystów. Tomaszowscy policjanci kontrolowali niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz kierowców samochodów, którzy powinni zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów. Podczas kontroli funkcjonariusze sprawdzali obowiązkowe wyposażenie jednośladów, ponadto rozdawali niechronionym uczestnikom ruchu odblaski, które mają na celu poprawę widoczności, zwłaszcza po zmroku.

 

(źródło: KPP Tomaszów)


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sceptyk ~sceptyk (Gość)06.10.2017 11:23

to niech pokontroluja moszczenice wieś "świetych " pieszych i rowerzystów bez odblasków jeżżących parami i piszących smsy przez co ZNIENACKA wyjeżdżają na środek drogi prosto przed maske i może jeszcze TIRY na 716 zakazy maja gdzieś spychaja osobowki a pobocz juz rozryły jak buldozery

10


gość ~gość (Gość)07.08.2017 09:27

Dokładnie. Czy rowerzysta czy pieszy obowiązkowo z odblaskiem. Sama jeżdżę rowerem i nie wyobrażam sobie go nie miec. Jadąc autem odblask widać z daleka- niestety masa ludzi jeździ po zmroku bez nawet małego odblasku na blotniku i widzi się go w ostatnim momencie.

20


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)06.08.2017 15:43

Myślałem, że "niechroniony uczestnik ruchu" to każdy poruszający się bez obstawy BOR-u.
;)

10


CoolMen ~CoolMen (Gość)05.08.2017 20:01

Czy nie można po prostu napisać, że kontrolowano pieszych i rowerzystów, a nie używać wygibasów słownych stworzonych dla biurokracji policyjnej typu "niechroniony uczestnik ruchu"? Czy można na zasadzie odwrotności używać słowa "chroniony uczestnik ruchu" w stosunku do kierowców samochodów? A co z motocyklistami - czy są "chronionymi uczestnikami ruchu", czy "niechronionymi uczestnikami ruchu"?

30


Witek ~Witek (Gość)05.08.2017 08:07

Nie ma z kogo mandatów ściągać to pieszych i rowerzystów się czepiają a co do kierowców większość nie zachowuje odległości 1.5 metra jeśli wyprzedza rowerzystę. Sam się przekonałem a niekiedy auto ociera się o rowerzystę lusterkiem

24


xzzzzzzz ~xzzzzzzz (Gość)05.08.2017 10:10

Ta, laski się śmieją, że one żadnych kiczowatych odblasków zakładać nie będą, bo nie pasuje im do nowej sweet-bluzeczki z Dolce Gabbana i szpileczek z Louis Vitton. A potem będzie płacz. Dzieciaki i młodzież wstydzą się bycia zapobiegliwym, bycia ostrożnym. Ze mnie każdy się śmiał, kiedy jeździłem w kasku na rowerze. Do momentu, kiedy koledze kawałek ramiączka od plecaka wkręcił się w szprychy i wylądował głową na betonowej studzience. Ostrożność to nie powód do wstydu! Za brak oświetleń powinny być gigantyczne mandaty, bo narażamy nie tylko siebie, ale też kierowcę!

51


gość ~gość (Gość)05.08.2017 07:25

Jak już jeździcie po lasach to poszukajcie w krzakach Pana Flaszki z drogówki

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat