Kontrole ubojni w powiecie piotrkowskim

Strefa FMRegion Środa, 06 lutego 201918 7831
W związku z aferą związaną z nielegalnym ubojem zwierząt bez nadzoru inspekcji weterynaryjnej, skontrolowano już kilka ubojni w powiecie piotrkowskim. Wizyty powiatowego lekarza weterynarii były niezapowiedziane, zazwyczaj w godzinach nocnych. Miało to pozwolić na sprawdzenie faktycznego stanu zakładów.
fot. pixabay.com

Na terenie powiatu piotrkowskiego funkcjonuje obecnie 7 ubojni, natomiast 2 zakłady mają zawieszoną działalność. - Sprawdziliśmy dokumentację oraz kierowaliśmy się wytycznymi głównego lekarza weterynarii. Dzięki temu mogliśmy wykluczyć nielegalny ubój lub też go stwierdzić. Szukaliśmy też wciągarek i innych urządzeń, które umożliwiałyby przemieszczenie zwierzęcia, które odniosło kontuzję, bądź też było niezdolne, aby mogło zostać wprowadzone o własnych siłach do ubojni. Mam nadzieję, że przyszłe kontrole również nie wykażą nawet podejrzenia o nielegalny ubój - mówi Paweł Śpiewak, powiatowy lekarz weterynarii.

 

Jak dodaje Paweł Śpiewak, afera związana z nielegalnym ubojem zwierząt bez nadzoru inspekcji weterynaryjnej może poważnie zaszkodzić polskiemu rolnictwu oraz gospodarce. Polska jest niezwykle ważnym producentem wołowiny, która trafia na rynek włoski, niemiecki, do Stanów Zjednoczonych, a nawet do krajów azjatyckich i afrykańskich.


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (18)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Teraz się obudziliście bo wybory za pasem? ~Teraz się obudziliście bo wybory za pasem? (Gość)07.02.2019 01:08

Życzę wszystkim smacznej cielęciny ze świeżej padliny!

41


gość ~gość (Gość)06.02.2019 15:07

A kiedy kontrola niemieckih ubojni i holenderskih? ?

165


gość ~gość (Gość)07.02.2019 12:42

I jeszcze proponuję kontrolę chłodni gdzie się trzyma mięso np.Chłodnia Niechcice

51


Anastazja ~Anastazja (Gość)07.02.2019 12:35

Czy w naszych ubojniach nadal kupują knury i maciory?

40


gość ~gość (Gość)07.02.2019 11:50

Jestem za kontrolami w zakładach. To zakład robi z kilograma szybki trzy kilo i ładuje do kiełbas mięso które zalega w sklepowej lodówce przez tydzień albo dłużej. A co do jakości tucznika wyprodukowanego przez Polskiego rolnika to kłamstwo odnosnie jakichś leków wypowiadane przez ludzi nie mającej jakiej kolejek wiedzy na temat produkcji.

61


gość ~gość (Gość)07.02.2019 09:28

A czy jak kupujecie w sklepie mięso i prosicie Panią o zmielenuebtego tego mięsa to czy Pani przed zmieleniem je myje? Jak poprosiłam o umycie mięsa Pani odpowiedziała że nie myje bo to podziękowała i wyszłam.A Wy jakie mięsko kupujecie?Samo się nie szanujcie i najgłośniej krzyczycie.

61


gość ~gość (Gość)07.02.2019 09:21

Fajny spokój tym co pasie się świnie.Popatrzmy na ludzi co jedzą .Fastwoody ,kilogramy mięsa ,a mamuśki zamiast ugotować normalny obiad idą na łatwiznę Mac Donald KFC , tony frytek,pizza i tak codziennie.Także dużo zdrówka życzę.80 procent chorób bierze się z chorych jelit ale skąd mamusie mogą o tym wiedzieć jak tylko godzinami śledzą nowinki modowe.

70


do powiatowego śpiewaka ~do powiatowego śpiewaka (Gość)07.02.2019 09:17

To Wy, weterynarze, jesteście najbardziej winni. Macie wszystkie potrzebne instrumenty prawne służące do wyeliminowania nieprawidłowości w procesie produkcji mięsa. A co robicie? To "przymknięte oko", to za darmo? Nie sądzę. Panie powiatowy, nie strugaj Pan wariata. Bardzo uważam, ż dobrze Pan wie, gdzie się co wyrabia. Np.który weterynarz sprzedaje pazernemu hodowcy trzody, czy drobiu leki. Głównie antybiotyki. Oczywiście Pan się dziś tej wiedzy wypiera i z obłudną troską wypowiada, jakież to szkody dla polskiego rolnictwa i gospodarki. A dla zdrowia ludzi, to już nie? Dziś Pan szuka wyciągarek? Jaja Pan sobie z ludzi robi? Gdzieś Pan był do tej pory?!

110


gość ~gość (Gość)07.02.2019 07:36

Oj ludzie ...kupujecie z aut na hali i stadionu wyroby mięsne A o masarnie dymy ...

42


gość ~gość (Gość)06.02.2019 15:05

Mam nadzieje że hlewnie też pójdą pod lupę tam wiecej sterydow niż paszy

122


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat