Konkurs Strefy FM i NBP: Banknoty z Chopinem

Strefa FM Piątek, 12 marca 20100 3092
Już od poniedziałku, 15 marca, na antenie Radia Strefa FM Piotrków, rusza druga odsłona konkursu, w którym nagrody funduje Narodowy Bank Polski. Tym razem na słuchaczy radia, zwłaszcza kolekcjonerów numizmatów, czeka prawdziwa gratka.

Do zdobycia w konkursie będą bowiem banknoty 20-złotowe z wizerunkiem Fryderyka Chopina. Obecnie banknot ten można nabyć poprzez aukcję internetową w serwisie
www.kolekcjoner.nbp.pl.

 

Konkurs na antenie Strefy FM Piotrków stanowi doskonała okazję do zdobycia numizmatu bez konieczności licytowania go na aukcji.

 

Na przedniej stronie banknotu znajdą się profil Fryderyka Chopina, fragment dworku w Żelazowej Woli oraz reprodukcja pierwodruku Mazurka B-dur. Na odwrocie zobaczymy mazowiecki pejzaż z wierzbami i fragment Etiudy f-moll. Autorzy banknotu przyznają, że inspiracją dla projektu były dzieła Chopina.

 

Połączenie barw ciepłych i zimnych stanowi odzwierciedlenie muzyki, jaką tworzył kompozytor. Z jednej strony radosnej, z drugiej pełnej nostalgii.

 

Banknot został wydany z okazji 200 rocznicy urodzin wielkiego, polskiego kompozytora.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat