Konkurs "Mój zielony Piotrków" podsumowany

Strefa FM Środa, 04 grudnia 20190 1883
Ponad 100 osób wzięło udział w tegorocznej edycji konkursu plastycznego "Mój zielony Piotrków". Podsumowanie zmagań i wręczenie nagród odbyło się we wtorek w piotrkowskiej mediatece.

Ładuję galerię...

Uczestnicy mieli za zadanie pokazać ważne miejsca trybunalskiego grodu na tle wyjątkowej zieleni. - W tym roku wyobraźnia dzieci przekroczyła nasze granice. Prace są piękne, barwne, a przede wszystkim pokazują to, jak dzieci chciałyby widzieć Piotrków. Niektóre stare kamienice zostały cudownie ukwiecone. To jest niesamowite - powiedziała Elżbieta Gniewaszewska, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego, które było organizatorem konkursu.

 

W zmaganiach udział wzięli uczniowie z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego. - Narysowałam bazylikę mniejszą, w swojej pracy postawiłam na przyrodę i elementy zabudowy miejskiej. Dobrze, że w naszym regionie są organizowane tego typu konkursy, ponieważ możemy zobaczyć, jak malują inni i mierzymy się z krytyką na swój temat - mówiła uczennica Szkoły Podstawowej nr 16 w Piotrkowie. 

 

Była to już druga edycja tego konkursu.

 

W pierwszej grupie (dzieci do 3 lat) najlepsza okazała się Laura Kowalska z Koła Plastycznego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie. Wśród uczniów z klas IV - VI pierwsze miejsce zajęła Oliwia Kacalak z SP 13, natomiast w klasach VII - VIII pierwszą nagrodę odebrała Marta Bąk z SP 13.

 

Podczas spotkania podsumowano również tegoroczną kwestę na rzecz zabytkowych nagrobków.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat