Konkurs MEN rozstrzygnięty. ZSP 2 w Piotrkowie z dofinansowaniem

ePiotrkow Sobota, 25 sierpnia 20187 5394
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie otrzymał 8000 złotych dofinansowania na organizację obchodów związanych z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości w konkursie organizowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach projektu „Godność, wolność, niepodległość”. Do konkursu zgłoszono 2500 wniosków, ale tylko do 257 placówek trafią pieniądze. Z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego dofinansowanie otrzymała tylko popularna "Pioma".

Jak informuje MEN wyłonione szkoły i placówki oświatowe otrzymają wsparcie finansowe w wysokości od 3 000 zł do 10 000 zł na organizację:

· wystawy pamiątek związanej z odzyskaniem oraz budową przez Polskę niepodległości, a zgromadzonych, pogrupowanych i opisanych przez uczniów, wychowanków,

· wycieczki patriotycznej, związanej tematycznie z  wydarzeniami historycznymi, postaciami oraz polskimi osiągnięciami z okresu II Rzeczypospolitej

oraz innych działań dodatkowych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

 

Popularna „Pioma” planuje  m.in. organizację wystaw, inscenizacji, prelekcji, konkursów, testów czy programów artystycznych związanych z polską historią.

 

Projekt „Godność, wolność, niepodległość” został przygotowany przez Ministra Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu wieloletniego „Niepodległa”. Jego celem jest wspieranie szkół i placówek oświatowych w kształtowaniu postaw opartych na wspólnych dla Polaków wartościach. Wśród takich wartości należy wymienić m.in.: wolność, godność, solidarność, prawa człowieka, a także wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej i kształtowanie postaw patriotycznych.

 


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wszystko fajnie ~Wszystko fajnie (Gość)26.08.2018 19:23

...ale to chyba szkoła zawodowa a nie liceum artystyczne.

32


Borek ~Borek (Gość)25.08.2018 16:57

Nauczycile - weźcie wy się do roboty, a nie cięgle jakieś występy i obchody. Nie powinni wam płacić za balowanie tylko za uczenie. Nie ma cię w klasie za biurkiem to 0 kasy. Jak chcesz sobie po projektach ze sztandarami biegać to po godzinach pracy. Po lekcjach, a nie zamiast.

512


Witek ~Witek (Gość)25.08.2018 17:14

Raczej obchody utraty niepodległości to się zgodzę bo Polska dziś już nie jest wolnym krajem jak się nam wmawia

47


gość ~gość (Gość)25.08.2018 15:45

Nauczycielom służą tylko kolejne godziny pisania projektów. Wszystko jest tworzone z myślą o uczniach, by odeszli od komputerów, telefonów i poznali coś więcej niż wirtualnych znajomych.

91


EmilPt ~EmilPt (Gość)25.08.2018 13:26

Brawa dla dyrekcji i wszystkich zaangażowanych w ten projekt. Oby inne szkoły z Piotrkowa wzięły przykład, że można jak się chce!

95


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat