Koniec z blokowaniem pasa w Al. Armii Krajowej

Tydzień Trybunalski Sobota, 23 listopada 2019102 20752
Aleje Armii Krajowej w Piotrkowie. Prawy pas niemal całkowicie zablokowany. Została tylko luka na przystanek autobusowy, by kierowca mógł wysadzić i zabrać kolejnych pasażerów. Sznur samochodów ciągnie się od skrzyżowania z ulicą Polną, gdzie znajduje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych, prawie do skrzyżowania ze Słowackiego. Kierowcy się denerwują, bo to utrudnia ruch, zwłaszcza teraz, gdy z powodu remontu zamknięty jest odcinek Wojska Polskiego. Już niebawem sytuacja ulegnie jednak zmianie.
fot. pakwi

Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego pozytywnie zaopiniowała zakaz zatrzymywania się z tabliczką T-24, informującą, że pozostawiony pojazd zostanie odholowany na koszt właściciela. To oznacza, że problem zablokowanego prawego pasa ruchu w Alejach Armii Krajowej (przy III LO) odejdzie w niepamięć. Nowy znak ma się pojawić w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

 

Ten pas ruchu od kilkunastu lat funkcjonował jako parking, bo o miejsca postojowe w tej okolicy niezwykle trudno. Jest siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, sklep z zabawkami i artykułami biurowymi, siedziba Narodowego Funduszu Zdrowia, III Liceum Ogólnokształcące czy kościół Najświętszego Serca Jezusowego. Po drugiej stronie ulicy znajduje się Komenda Miejska Policji i Urząd Miasta w Piotrkowie. Nic dziwnego, że za parking posłużył pas ruchu. - Jest tam szereg instytucji, gdzie mieszkańcy przyjeżdżają i chcą zostawić samochód, by załatwić swoje sprawy. Teraz będą musieli szukać miejsca postojowego w jeszcze dalszej okolicy - mówi Ryszard Żak z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

 

Obowiązujące dotychczas oznakowanie nie zabraniało parkowania w tym miejscu. Kierowcy nie łamali przepisów, a policja nie miała podstaw, by karać ich mandatem, ale... Sprawą zajęli się jednak piotrkowscy radni, którzy interpelowali o wprowadzenie tam zakazu zatrzymywania się. Komisja do sprawy odniosła się pozytywnie i podjęła decyzję o postawieniu znaku T-24.

 

Niewykluczone, że kiedy pojawi się nowy znak, posypią się mandaty. Wielu kierowców swój pojazd może parkować w tym miejscu po prostu z przyzwyczajenia. Wprowadzenie zakazu zatrzymywania się może poprawi płynność ruchu w tym miejscu, jednak będzie jeszcze trudniej o parking w tej okolicy. Każdy kij ma dwa końce. - Po ustawieniu tego znaku na pewno będą osoby zadowolone i niezadowolone. Trzeba jednak pogodzić jednych i drugich - kwituje Żak.


Zainteresował temat?

9

7


Komentarze (102)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.11.2019 22:14

Co że skwerem obok zusu, za przystankiem? Zieleni na nim nie ma w ogóle, jedynie błoto, można by to zagospodarować na duży parking. Jeśli jest własnością miasta, jeśli nie to może jest możliwość wykupu przez miasto.

30


gość ~gość (Gość)26.11.2019 22:11

Trzeba postawić parkometry na szkolnej i koscielnej to odrazu znajdą się miejsca parkingowe.

30


xx ~xx (Gość)26.11.2019 19:08

Skończy się parkowanie w tym miejscu autokarów, które zabierają młodzież na wycieczki. Zero wycieczek. Dobra zmiana. :-)

20


obserwator55 ~obserwator55 (Gość)26.11.2019 14:33

Najsztub Redaktor słynny parkuje na przejsciach potrąca na pasach bez dokumentów bez prawa jazdy bez przeglądu technicznego i co wolno - wolno - sąd uniewinnia a on się śmieje wyraz jego twarzy mówi - mi tam wszystko wolno . Taki przykład co jednym wolno a innym oczywiście nie .

21


Hmmm ~Hmmm (Gość)25.11.2019 13:44

Osiedlowe uliczki (Kościelna, Wyspiańskiego,Daniłowskiego, szkolna od AK do Daniłowskiego itp. ) oraz Polna powinny być jednokierunkowe. Wtedy rozwiązałby się problem braku miejsc parkingowych dla mieszkańców.

56


kierowca-obserwator ~kierowca-obserwator (Gość)25.11.2019 12:48

Moim zdaniem problem z korkami w Piotrkowie ma kilka podłoży. Po pierwsze: romont A1, część kierowców chce ominąć korki i wjeżdża do Piotrkowa. Po drugie: remont ul.Wojska Polskiego, kierowcy, którzy omijają remontowany odcinek, jadą do Piłsudskiego lub ci którzy są bardziej cierpliwi, bądź też mają dużo czasu jadą do ul. Słowackiego. I właśnie po trzecie przejazd kolejowy w centrum miasta, już ten problem od dawna powinien być rozwiązany. Pierwsze dwa za jakiś czas znikną,trzeci zostanie. Następny problem to brak S12, czyli ruch pojazdów wschód-zachód, też odbywa się przez Piotrków. Wszystko to zbiegło się w czasie i myślę, że rozwiązanie tych problemów udrożni ruch. Powracając do znaku, który będzie ustawiony w Al. Armii Krajowej to jest to tylko udawanie, że coś się robi.Oczywiści poprawi ruch, ale nie na tyle, żeby coś to zmieniło. Nadmieniam,że przejeżdżam tamtędy codziennie w różnych godzinach i nie stałem na światłach dłużej niż 3-4 minuty.

50


wdo45 ~wdo45 (Gość)24.11.2019 08:28

A przed najsławniejszym rondem AK- Dmowskiego, za przystankiem kończy się prawy pas i dzieją się cuda. Wszyscy mają problem i kierowcy autobusów i mieszkańcy osiedla.
Kolejny poważny problem to brak możliwości jazdy lewym pasem na wprost na skrzyżowaniu AK- WP, koło kauflandu. Przecież to jest jakaś paranoja , że tyle lat nikt z tym nic nie zrobił ?
O "działaniu" zielonych strzałek szkoda pisać.
Czy wszystko trzeba pokazać wszystko palcem, żeby ktoś mógł się "wykazać " działaniem na rzecz mieszkańców ?

151


Bezdomny ~Bezdomny (Gość)26.11.2019 08:37

Hej Młody Piotrkowianinie
Smutek zwalcz i strach
Przecież na tym piachu już za kilka lat
Przebiegnie być może
Jasna, długa, prosta
Szeroka jak morze Trasa "piotrkowska"...

41


Polna ~Polna (Gość)26.11.2019 08:18

Na ul. Polnej na odcinku Armii Krajowej - Kostromska również proszę postawić zakaz zatrzymywania się.

80


Piotrkowianin Piotrkowianinranga25.11.2019 16:43

A kiedy koniec blokowania przez bezmyślnych kierowców skrzyżowania Al. Armii Krajowej, Al. Sikorskiego i Al. Piłsudskiego? Dziś po godz. 15 w Al. Piłsudskiego w kierunku wschodnim był jakiś wypadek i zrobił się korek aż do Al. Armii Krajowej. Bezmyślni kierowcy wjeżdżali na skrzyżowanie zarówno z Al. Armii Krajowej od północy, jak i z Al. Sikorskiego, mimo że za skrzyżowaniem nie było miejsca do kontynuowania jazdy, więc blokowali skrzyżowanie, a policja jak zwykle ma to gdzieś.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat