Koniec wycieczek do fast foodów?

ePiotrkowKraj Wtorek, 11 czerwca 201916 5829
Podobno to powszechna praktyka - nauczyciele przyprowadzający szkolne wycieczki do restauracji typu fast food mogą liczyć na zniżki. To co odpowiada uczniom i ich opiekunom, nie bardzo podoba się przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia. I nie tylko.
fot. pixabay

Wszystko zaczęło się w końcu kwietnia, kiedy stosunkowo mało znana fundacja Instytut Ochrony Praw Konsumenta ujawniła, że jedna z najpopularniejszych sieci fastfoodowych nagradza opiekunów szkolnych i przedszkolnych darmowymi posiłkami.

 

- To sprawia, że wizyta w takim miejscu często staje się dla dzieci najważniejszym celem wycieczki i formą nagrody – mówiła w radiowym Maglu w Strefie FM prezes fundacji Klaudia Anioł. –Nie mamy nic przeciwko wizytom dzieci w restauracjach. To przecież tam można im zaszczepić miłość do gotowania, ale także nauczyć podstaw zdrowego odżywiania. Trudno jest to jednak zrobić w restauracjach, gdzie podaje się fast foody, czyli jedzenie z zasady niezdrowe.

 

Sprawą zajęło się Ministerstwo Zdrowia, które wystąpiło o interwencję do Ministerstwa Edukacji, by to wydało nakaz zdjęcia z harmonogramu szkolnych wycieczek wizyt w takich miejscach.

 

Z kolei najbardziej u nas znana sieć fast foodów tłumaczy, że decyzja o przyznaniu darmowych posiłków opiekunom wycieczek należy do kierownictwa restauracji, bo 90% z nich należy do prywatnych przedsiębiorców. Jednocześnie podkreśla, że od kilku lat zmienia menu dla dzieci, by zawierało owoce, warzywa, wodę, czy niskotłuszczowe produkty mleczne.

 

Co na to wszystko rodzice?


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ggość ~ggość (Gość)11.06.2019 09:52

Plujcie na nauczycieli, plujcie. Wymyślajcie coraz bardziej absurdalne plotki, żeby zohydzić ten zawód, żeby nie miał kto uczyć i tak już zidiociałego społeczeństwa.
I nie zapomnijcie sprawdzić, czy przelew z "góry" przyszedł.

66


Proboszcz ~Proboszcz (Gość)11.06.2019 09:50

Nauczyciel też jest nagradzany za wycieczkę np. do teatru - wchodzi za darmo.
Zamknąć takie miejsca również!

72


Fred 1 ~Fred 1 (Gość)11.06.2019 09:17

A gdzie tanio i przystępnie zjeść coś z dziećmi na wycieczce w Sheratonie czy tym podobnej restauracji !!!

73


zizu ~zizu (Gość)11.06.2019 08:24

Wychowanie zaczyna się w domu, jeśli ziarnko zostanie od najmłodszych lat skażone, to później samo ciągnie do niezdrowego.

93


gość ~gość (Gość)11.06.2019 07:57

Tyle lat organizuje wycieczki jeszcze nigdy żadna z sieci fast good nie obdarowała mnie darmowym posiłkiem. Zawsze za wszystko płacę.Ponadto nigdy też nie zaproponowałam sama wstąpienia do owych, to zawsze inicjatywa dzieciaków. Jeszcze trochę to Wasze kalumnie doprowadzą do tego że za opiekę na wycieczkach i koloniach będziecie płacić jak za diamenty, ponieważ nikt już nie ma ochoty być ciągle obrzucany błotem.

135


Rodzic ~Rodzic (Gość)11.06.2019 07:56

A rodzice na to, że szukacie sensacji.
Rodzice sami z dziećmi stołują się w fastfoodowych restauracjach i nikt nie widzi problemu. Nawet Ministerstwo Zdrowia. Pojawia się o wtedy, gdy wycieczka szkolna się zatrzymuje w "maku" , bo dzieci chcą coś zjeść.

162


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat