Koniec wycieczek do fast foodów?

ePiotrkowKraj Wtorek, 11 czerwca 201916 6964
Podobno to powszechna praktyka - nauczyciele przyprowadzający szkolne wycieczki do restauracji typu fast food mogą liczyć na zniżki. To co odpowiada uczniom i ich opiekunom, nie bardzo podoba się przedstawicielom Ministerstwa Zdrowia. I nie tylko.
fot. pixabay

Wszystko zaczęło się w końcu kwietnia, kiedy stosunkowo mało znana fundacja Instytut Ochrony Praw Konsumenta ujawniła, że jedna z najpopularniejszych sieci fastfoodowych nagradza opiekunów szkolnych i przedszkolnych darmowymi posiłkami.

 

- To sprawia, że wizyta w takim miejscu często staje się dla dzieci najważniejszym celem wycieczki i formą nagrody – mówiła w radiowym Maglu w Strefie FM prezes fundacji Klaudia Anioł. –Nie mamy nic przeciwko wizytom dzieci w restauracjach. To przecież tam można im zaszczepić miłość do gotowania, ale także nauczyć podstaw zdrowego odżywiania. Trudno jest to jednak zrobić w restauracjach, gdzie podaje się fast foody, czyli jedzenie z zasady niezdrowe.

 

Sprawą zajęło się Ministerstwo Zdrowia, które wystąpiło o interwencję do Ministerstwa Edukacji, by to wydało nakaz zdjęcia z harmonogramu szkolnych wycieczek wizyt w takich miejscach.

 

Z kolei najbardziej u nas znana sieć fast foodów tłumaczy, że decyzja o przyznaniu darmowych posiłków opiekunom wycieczek należy do kierownictwa restauracji, bo 90% z nich należy do prywatnych przedsiębiorców. Jednocześnie podkreśla, że od kilku lat zmienia menu dla dzieci, by zawierało owoce, warzywa, wodę, czy niskotłuszczowe produkty mleczne.

 

Co na to wszystko rodzice?


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Oj tam oj tam ~Oj tam oj tam (Gość)11.06.2019 23:43

Pamiętam ze w dzieciństwie wycieczka bez choćby krótkiej wizyty w McD nie miała sensu. Wszyscy chcieliśmy tam chodzić i często sami prosilismy nauczycieli zeby zatrzymać sie na frytki, cole i hamburgera. Bardzo łatwo bedzie to obejść. Wystarczy podczas wycieczki zatrzymać sie niedaleko McD i zaproponować dzieciom pół godziny czasu wolnego...w planie wycieczki nic nie bedzie... A wizyta w McD odhaczona.

30


ada ~ada (Gość)11.06.2019 23:14

Lepsze to niż wyjazd na basen z księdzem.

23


gość 25 ~gość 25 (Gość)11.06.2019 22:08

Jeszcze trochę a rodzice sami będą wszędzie swoje dzieci wozić i prowadzać, bo nikt z nauczycieli nie podejmie się wycieczek i wyjazdów. Za opiekę jeszcze jest krytykowany i poniżany !!!

40


Bolek ~Bolek (Gość)11.06.2019 22:01

Do tych co art dotyczy zdrowia dzieci, nie ośmieszajcie się bo sami chodzicie na fast fody z własnymi dziećmi, no i dzieci w wolnym czasie wpier fasty aż im się uszy trzęsą, twierdzę ,że to kolejne pisowskie brednie dla wiejskiego ludu, który by oddał głos na kota Jarka jakby obiecał dopłatę np do wymłuconej słomy?

30


gość ~gość (Gość)11.06.2019 20:12

Lepszy fastfood niż upijanie się opiekunów na wycieczkach

20


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)11.06.2019 19:54

I znów nagonka na nauczycieli? To juz zaczyna być niesmaczne...

00


heniek ~heniek (Gość)11.06.2019 12:50

Takich wycieczek nigdy być nie powinno! Znam szkoły, w których wywożono dzieci do McD i nikt nie krył, że był to główny powód organizacji wycieczki. Przy okazji tylko zaglądano w inne miejsca - żeby "ładniej" to wszystko wyglądało. Masakra. Masakra kulturowa, masakra zdrowotna, masakra w postaci zmarnowanych godzin lekcyjnych!

72


gość ~gość (Gość)11.06.2019 12:06

Bardziej dobrze że ktoś się zajął tym problemem, szkoda tylko że tak późno. Śmieciowe jedzenie dotyczy nas wszystkich.

60


gość ~gość (Gość)11.06.2019 11:23

Artykuł dotyczy zdrowia dzieci a nie "plucia na nauczycieli"...czytamy ze zrozumieniem

62


gość ~gość (Gość)11.06.2019 10:36

zabraniamy,pozwalamy....mamy władzę! cuchnie władzą ludową...a może chodzi bardziej o napędzanie gdzie indziej..bo jakoś nie chce mu się wierzyc że o zdrowie...a ja jako wolny człowiek życzę sobie żeby moje dzieci MOGŁY zjeść na takich wycieczkach fast fooda! zacznijmy się zajmować tam w Ministerstwie poważniejszymi ZDROWOTNYMI problemami!

55


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat