Koniec remontu na ul. Gazomskiej

Region Środa, 07 lipca 20214 2957
Zakończył się remont ulicy Gazomskiej. To jedna z ważniejszych gminnych inwestycji w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ładuję galerię...

- Zakres prac obejmował przebudowę drogi na odcinku ok. 1,5 km.  Wykonano  m.in. nową konstrukcję nawierzchni jezdni i doprowadzono do ujednolicenia szerokości pasa jezdni. Zakres prac objął również budowę wjazdów z kostki brukowej, nowych ciągów pieszo-rowerowych z kostki brukowej, przepustów oraz budowę i przebudowę sieci teletechnicznych m.in. sieci E-Leader. W ramach tej inwestycji uregulowano odwodnienie powierzchniowe do istniejących rowów w pasie drogowym oraz wybudowano  nowy odcinek kanalizacji deszczowej  – wylicza wójt Marceli Piekarek. – Wcześniej droga była w bardzo zły stanie. Wyremontowany odcinek jest bezpieczny i pozwala na komfortową jazdę.

 

W odbiorze technicznym drogi  - oprócz komisji, przedstawicieli inwestora i wykonawcy udział wzięli : przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Domańska, radny Zdzisław Sitek, prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego Bogdan Rogalski oraz  przedstawiciele mieszkańców. – Wykonanie prac oceniam dobrze. Komisja zleciła wykonawcy tylko kilka kosmetycznych poprawek, które zostaną wykonane jak najszybciej – dodaje wójt Piekarek.

To kolejna duża inwestycja, na którą urzędnicy zdobyli dofinansowanie blisko 5 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Funduszu Dróg Samorządowych.  Całość prac kosztowała ok. 5 milionów 700 tysięcy złotych.

– Tak, jak wielokrotnie powtarzałem realizujemy nasz plan przebudowy dróg gminnych i jesteśmy w tym konsekwentni. Cały czas szukamy nowych źródeł finansowania i składamy wnioski na kolejne drogi. Cieszę się, że widzą to również mieszkańcy  – dodaje M. Piekarek.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Jn ~Jn (Gość)11.07.2021 01:49

A co to za miejscowość?

20


Kazik ~Kazik (Gość)11.07.2021 09:27

Dość długo ten remont był a jakość pozostawia wiele do życzenia Tak jak odcinek drogi Moszczenica Gazomia Nowa ledwie nawierzchnia położona a zaraz będzie po drodze popękany asfalt tak się niestety w Polsce buduje byle jak może gwarancje wytrzyma . Jak już coś zrobić to nawet połowę ale solidnie i na lata

21


gosc1 ~gosc1 (Gość)07.07.2021 18:40

ciekawe jak dlugo wytrzyma ta droga

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat