Kongres kultury w Radomsku

Gazeta Radomszczańska Środa, 07 sierpnia 20130 925
Można zgłaszać się na organizowany w Radomsku Kongres Kultury. Impreza odbywać się będzie od 12 do 14 września. Głównym organizatorem jest Miejski Dom Kultury. Wsparcia udzieliło Narodowe Centrum Kultury.

Zaplanowano m.in. panele dyskusyjne, spektakle teatralne,koncerty, wystawy. Wykład inauguracyjny na temat kultury lokalnej i budowania tożsamości wygłosi prof. dr hab. Joanna Kurczewska. W czasie kongresu obejrzeć będzie można m.in. spektakl plenerowy Ulro Teatru Snów, w ramach 36. Łódzkich Spotkań Teatralnych czy przedstawienie „Baba Chanel” Teatru im. S. Jaracza z Łodzi.

 

Przyjadą naukowcy, animatorzy kultury. Gości kongresu podejmie nie tylko MDK, ale też muzeum regionalne i miejska biblioteka. Do udziału w kongresie mogą zgłaszać się mieszkańcy regionu łódzkiego, a także osoby zainteresowane z innych regionów. Zgłoszenia przyjmowane są do 9 września.

Szczegóły odnaleźć można na stronie kongreskultury@mdkradomsko.pl.

 

Wydarzeniu patronują Wojewoda Łódzka- Jolanta Chełmińska, Marszałek Województwa Łódzkiego - Witold Stępień i prezydent Radomska - Anna Milczanowska.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat