Kongres kultury w Radomsku

Gazeta Radomszczańska Wtorek, 21 maja 20130 1023
Radomsko będzie gospodarzem wrześniowego Regionalnego Kongresu Kultury, którego głównym organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury. W ubiegłym roku w naszym województwie kongres odbywał się w Łodzi.

Kongres potrwa od 12 do 14 września. Radomsko, nie zostało wybrane przypadkowo.

 

- Miasto dołącza d o ekskluzywnego klubu miejsc, które zdecydowały się na organizowanie kongresów kultury. To pokłosie kongresu, który odbył się w Krakowie w 2009 r. Później organizowano je już w całej Polsce. Cieszę się, że tego rodzaju inicjatywy odbywają się już nie tylko w dużych miastach, ale też w takich jak Radomsko. W małych i w średnich. Z punktu widzenia Warszawy, to tutaj jest klucz do rozwoju kultury - mówi Krzysztof Dudek ( na zdj.), dyrektor Narodowego Centrum Kultury.

 

Zaplanowano wiele paneli dyskusyjnych i działań artystycznych. Jak zapowiadają organizatorzy, o szczegółach programu będzie można mówić za kilka tygodni.

 

(jd)


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat