Konflikt w Sulejowie nadal trwa

Strefa FM Czwartek, 10 grudnia 201574 10696
Po obniżeniu pensji burmistrzowi sulejowscy radni debatowali nad propozycją obniżenia… diet. Ostatecznie rajcy nie zgodzili się na zmianę swoich uposażeń. Burmistrz Sulejowa jest zbulwersowany taką decyzją.

- Zdecydowanie łatwiej obniża się pensje obcemu, a mniej chętnie sobie. Radni mają diety bardzo wysokie. Przewodniczący ma ok. 1900 zł, czyli dwa razy mniej niż burmistrz, który pracuje praktycznie na okrągło i ponosi odpowiedzialność za wszystko – powiedział w rozmowie ze Strefą FM Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

 

Burmistrz powraca też do zarzutów o niegospodarność, które były podstawą do obniżenia mu pensji o ok. 40%. - Jednym z zarzutów jest to, że na boisko do piłki plażowej mogą wtargnąć koty. Czy ja mogę odpowiadać za koty, czy mogę podpisać z nimi umowę, żeby na boisko nie wchodziły i siusiu nie robiły?! - pyta.

 

Wygląda zatem na to, że konflikt szybko się nie zakończy.


Zainteresował temat?

12

3


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

domek z kart ~domek z kart (Gość)12.12.2015 09:27

Ten cały klub radnych posypie się już wkrótce jak domek z kart. Machina sprawiedliwości ruszyła... efekty niebawem, będzie dużo rozrywki :)

59


CZYTELNIK ~CZYTELNIK (Gość)12.12.2015 09:08

Przeczytałem uzasadnienie do uchwały XVI/127/2015 obniżającej burmistrzowi wynagrodzenie, ale nie znalazłem tam nic o sikających kotach na boisku. Znalazłem natomiast ciekawy fragment o próbie ukrycia przed radnymi kwoty 180 000 zł z budżetu gminy i chęci przekazania ich prywatnemu przedszkolu. Mnie to niepokoi i myślę, że ta rada ma jednak rację. Zresztą sami poczytajcie.
http://www.biuletyn.net/nt-bin/_private/sulejow/6424.pdf

152


Wstyd mi ~Wstyd mi (Gość)10.12.2015 22:19

Panie Wojciechu, choć trochę godności, proszę Pana. Przecież Pan robi z siebie pośmiewisko. biega Pan po radiach, gazetach, robi sensację tam gdzie jej niema. Jak sześciolatek któremu zabawkę zabrano, przecież mówił Pan że to nie dla kasy, Pan miał być społecznikiem. A gdzie dobro gminy o którym tak Pan opowiadał przed wyborami i na które daliśmy się nabrać? Pan za swoją pracę i tak dostaję za dużo. Kogo pan pozatrudniał w tym urzędzie? Samych partaczy( ostatnio miałem okazję się o tym przekonać). A miała być kadra specjalistów. Miał Pan skończyć z nepotyzmem w urzędzie, co po części się Panu udało. Ale niestety po części... Nie zatrudnia Pan znajomych starej władzy, tylko swoich, ludzi którzy nie mają o niczym zielonego pojęcia. Gdzie te szumnie ogłaszane środki zewnętrzne? Mieliśmy dostawać tyle pieniędzy z zewnątrz. A tu nic, a specjalistka( pożal się Boże) od Pana jest. Albo radcy prawni którzy zawsze orzekają na Pana korzyść. Jest Pan osobą strasznie konfliktową i tu jest cały problem. A co do radnych to znam kilku z naszej gminy, i mniej więcej wiem jak to wygląda i według mnie za dużo nie zarabiają(ja za takie pieniądze nie chciał bym się męczyć i użerać ciągle z takim burmistrzem). Rola radnego nie polega tylko na obecności na sesji, wielu z nich naprawdę angażuje w to wiele czasu i pieniędzy prywatnych. Ale Pan się o tym nie dowie bo przecież Pan z nami, zwykłymi mieszkańcami,plebsem nie porozmawia. Pan rozmawia tylko z tymi którzy w d... wchodzą i donoszą na innych

2414


wybory ~wybory (Gość)11.12.2015 18:04

Proponuję nowe wybory na burmistrza kto za?

1310


to nie jest tak !!!! ~to nie jest tak !!!! (Gość)10.12.2015 17:44

W Sulejowie nie ma konfliktu, to burmistrz go stwarza, swoją nieporadnością. Czytajcie protokoły z sesji, są i będą publikowane na stronie www.sulejow.pl /bip-prawo-protokoły z sesji/. Tam się dowiecie jak jest naprawdę. To może jest niewygodne dla Pana Burmistrza, ale Pan Przewodniczący Rady zarządził publikację protokołów z każdej sesji. Tego jeszcze nie było. Wcześniej sesje były nagrywane, ale Burmistrz to wycofał, tak było mu wygodniej, chyba niekorzystnie wypadał. Sami to ocenicie.

229


gość, gość... ~gość, gość... (Gość)11.12.2015 08:47

Wojciech pobiegł na skargę do radia podobnie jak Tomasz Lis do niemieckiej telewizji. Lisowi to raczej nie pomogło, ale może naszemu Wojciechowi pomoże; czas pokaże.

95


gość ~gość (Gość)11.12.2015 08:57

Ciekawe czy ten artykuł i ta grafika były pomysłem burmistrza czy portalu epiotrkow? Przyznam szczerze, że takiej żenady i dziecinady dawno nie widziałem!

103


Ędyta ~Ędyta (Gość)11.12.2015 00:23

Tych radnych warchołów rozpirzyć na trzy wiatry! Nieroby i krzykacze antyspołeczne!

1316


dieta ~dieta (Gość)10.12.2015 21:29

uchwaliliśmy w 2007 w grudniu dietę na poziomie 100% bazy dla przewodniczącego co daje ok 1750zł a pozostałym radnym połowę tej kwoty jakieś 890zł i tak było do tej pory, chyba że się coś zmieniło?

121


Maniek Kapusta ~Maniek Kapusta (Gość)10.12.2015 12:03

Żałosne to wszystko,....

172


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat