Konflikt w Sulejowie nadal trwa

Strefa FM Czwartek, 10 grudnia 201574 10698
Po obniżeniu pensji burmistrzowi sulejowscy radni debatowali nad propozycją obniżenia… diet. Ostatecznie rajcy nie zgodzili się na zmianę swoich uposażeń. Burmistrz Sulejowa jest zbulwersowany taką decyzją.

- Zdecydowanie łatwiej obniża się pensje obcemu, a mniej chętnie sobie. Radni mają diety bardzo wysokie. Przewodniczący ma ok. 1900 zł, czyli dwa razy mniej niż burmistrz, który pracuje praktycznie na okrągło i ponosi odpowiedzialność za wszystko – powiedział w rozmowie ze Strefą FM Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.

 

Burmistrz powraca też do zarzutów o niegospodarność, które były podstawą do obniżenia mu pensji o ok. 40%. - Jednym z zarzutów jest to, że na boisko do piłki plażowej mogą wtargnąć koty. Czy ja mogę odpowiadać za koty, czy mogę podpisać z nimi umowę, żeby na boisko nie wchodziły i siusiu nie robiły?! - pyta.

 

Wygląda zatem na to, że konflikt szybko się nie zakończy.


Zainteresował temat?

12

3


Komentarze (74)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mieszkaniec Podklasztorza ~mieszkaniec Podklasztorza (Gość)15.12.2015 11:26

Ja rozumiem, że Wojtek może mieć obecnie obsesje na punkcie przewodniczącego, ale obiektywnie patrząc Adam wkłada dużo pracy, aby to co robi wykonywać dobrze. Wygrał bo mieszkańcy nie chcieli eksperymentować i chcieli jego powrotu. Każdy z nas ma wady i zalety , ale najważniejsze jest to co radny robi dla swojego okręgu, a tu w tym przypadku zaangażowanie i efekty widać. Dla mnie jest dobrym gospodarzem na osiedlu. W przypadku Wojtka miało być tak pięknie, a obecnie zbyt wielu pozytywnych efektów nie widzę i nie widzę też dialogu i kontaktu ze społeczeństwem co pogrąża go według mnie w spadku poparcia i odwracaniu się tych, którzy murem za nim stali. Propagandowe gazetki są zawsze tylko propagandą, a nie rzeczywistym kontaktem z ludźmi. Dobrze życzę jednemu i drugiemu bo życzę dobrze naszej gminie czyli nam wszystkim mieszkańcom. Sytuacja ekonomiczna gminy nie jest bajkowa dlatego współpraca radnych i burmistrza jest konieczna przy wykorzystaniu wszystkich innych znajomości, kontaktów, które mogą pomóc w rozwoju Sulejowa i gminy nie zapominając o napiętnowaniu, rozliczeniu i wyprostowaniu, a nie ukrywaniu tego co było złe w przeszłości bo tego też mieszkańcy oczekują. Należy także pokazać to co się udało dobrze zrobić. Budujmy przyszłość na prawdzie i jawności, a będzie to służyć mieszkańcom. Nie wszystkie wzorce piotrkowskie z dużego miasta mogą sprawdzić się w małej społeczności Sulejowa. Burmistrz potrzebuje wyłuskać nowych aktywnych ludzi do działania zżytych z tym terenem bo ja mam wątpliwości czy osoby z innej gminy zatrudniane będą większymi lokalnymi patriotami niż osoby od nas. W tym względzie mam negatywną ocenę, ale to tylko moja ocena. Wesołych Świąt wszystkim życzę.

129


gość ~gość (Gość)15.12.2015 09:55

Ten kto na niego głosował pewnie się teraz nie przyzna, bo mu wstyd! Ale twardy jest gość, trzeba przyznać! Wylewają się na niego wiadra pomyj, a on dalej pogrąża się w tej swojej nieudolności. Żal mi tylko tej gminy, bo jego wcale...

133


Dzieciak ~Dzieciak (Gość)14.12.2015 08:36

Łee łeee łeeee zabrali mi kaseeeeee!!!!

102


...widzisz i nie grzmisz! ~...widzisz i nie grzmisz! (Gość)15.12.2015 09:38

Panie burmistrzu! Chyba wbiłeś sobie gwóźdź do trumny tym wywiadem. Cała okolica już się z ciebie śmieje. A przed nami jeszcze 3 lata tych nieudolnych rządów. Mam nadzieję, że rada zakończy tę żenadę już niebawem zanim Wojtuś całkiem pociągnie gminę na dno. Teraz wszystko w waszych rękach!

132


Do mieszkańcz Podklasztorza ~Do mieszkańcz Podklasztorza (Gość)15.12.2015 09:38

Tak się składa, że i ja zna p. Adama i nawet go lubię i szanuję. Ale swoje wiem i też z radnymi rozmawiam. Nie atakuję p. Adama, ale Ciebie. To ty wywołałeś tę bzdurną dyskusję , która do niczego nie prowadzi. Każdy wie swoje i tyle.

68


mieszkaniec sulejowa ~mieszkaniec sulejowa (Gość)11.12.2015 20:55

No, 1750 zł na rączkę, to wiadomo, dlaczego AS chciał bardzo być przewodniczącym RM. To jest oburzające, żeby , za taki człowiek, tyle zarabiał, za zamęty, które czyni między radą i burmistrzem. Trzeba przygotować obywatelski projekt uchwały o zarobkach przewodniczącego rady i jej członków. To, co się dzieje obecnie jest żenujące dla gminy!

1113


Ogrodnik ~Ogrodnik (Gość)14.12.2015 22:06

No właśnie, gdzie Luzik?

01


max payne ~max payne (Gość)12.12.2015 16:06

Słuchajcie martwię się o Luzika co z nim się dzieje,taki ważny temat a tu cisza,może jednak po niego przyszli?

61


zwolennik burmistrza ~zwolennik burmistrza (Gość)11.12.2015 20:46

a ja myślę Panowie radni, że daliście d..py. Przewodniczący rady zarabia więcej niż ci, którzy naprawdę pracują minimum 8 godz. dziennie. Wstyd i hańba takim radnym.

1010


pałac z drewna ~pałac z drewna (Gość)12.12.2015 10:50

skąd masz informacje o klubie radnych i taką o nim wiedzę Wojtku?

64


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat