Kończy się budowa boisk przy SP nr 11

UM Piotrków Trybunalski Poniedziałek, 21 września 202015 2097
Uczniowie kolejnej placówki oświatowej w Piotrkowie Trybunalskim będą mogli korzystać z atrakcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Dobiegają końca prace przy budowie boisk i placu edukacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 11.

Ładuję galerię...

W skład nowego kompleksu wchodzą dwa boiska, skocznia do skoku w dal oraz plac rekreacyjno-sportowy. Prace przy budowie obiektu rozpoczęły się od wykonania drenażu wokół szkoły oraz budowy kanalizacji deszczowej w ul. Szmidta. Następnie ekipa budowlana przeniosła się na dziedziniec placówki. W tym miejscu zerwano dotychczasową nawierzchnię i wykonano nowe boiska oraz plac sportowo-rekreacyjny. Pierwsze z boisk będzie miało nawierzchnię trawiastą i posłuży do gry w piłkę nożną.

 

- Trawa jest już posiana i spokojnie rośnie. W najbliższej przyszłości pojawią się tutaj jeszcze bramki – relacjonują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów dodając, że gotowe jest już boisko do gry w siatkówkę i koszykówkę. - Jego nawierzchnia została wykonana z poliuretanu, czyli gumowej nawierzchni chroniącej przed skutkami ewentualnych upadków. Obok boisk wykonano także skocznię do skoku w dal. Na wyremontowanym terenie pomiędzy budynkiem szkoły a powstałymi boiskami urządzony został plac rekreacyjno-sportowy. W jego skład weszły: strefa edukacyjna w postaci gier matematyczno-logicznych oraz miasteczko ruchu drogowego. Przy nowym kompleksie ustawiono już także ławki oraz kosze na śmieci. - To kolejna inwestycja, która poprawi bazę sportowo-rekreacyjną naszych placówek oświatowych – podkreśla wiceprezydent Andrzej Kacperek, który w ubiegłym tygodniu oglądał efekty wykonanych już prac. - Dzięki nowym boiskom i skoczni dużo atrakcyjniejsze staną się lekcje wychowania fizycznego. W ciekawy sposób zagospodarowany został także plac przed szkołą, który również będzie można wykorzystać do zajęć edukacyjnych – dodaje wiceprezydent Kacperek.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.09.2020 13:16

Super teraz będę miał gdzie pić piwo z ziomkami.

46


zawstydzona mama ~zawstydzona mama (Gość)21.09.2020 20:21

Ten kto zobaczy te boiska osobiście, ten może się przekonać, że ogrodzenie trawiastego boiska jest pełne dziur a ściana z odpadającym tynkiem za jednym z zamontowanych koszy to żenujący widok tego sportowego kompleksu. Na dodatek to wszystko sąsiaduje ze śmietnikiem a na nim górą starych kanap i foteli. Nie chwalmy się więc czymś, co może nas w takim stanie jak obecnie jedynie kompromitować.

01


gość ~gość (Gość)21.09.2020 13:19

Tej szkole nie pomogą żadne renowacje i inwestycje. Poziom nauki i kultury tam panujący przeraża i odstrasza.

46


Andrzej O Andrzej Oranga21.09.2020 15:39

Taki jest świat. Piwko z 500+, narzekać i obrażać - to jest styl wielu osób niezadowolonych "ze wszystkiego". A ja jestem zniesmaczony, bo wiele osób dostaje MOJE PODATKI i wydaje na alkohol i jeszcze się chwali tym na forum. P.S. Poziom nauki w SP 11 jest wysoki sprawdź statystyki, jeżeli umiesz je odczytać. Chodzą tu mądre i dobre dzieci. Nie oczerniaj ich.

50


fghfgh ~fghfgh (Gość)21.09.2020 13:27

Kolejna nieprzydatna inwestycja.

44


gość ~gość (Gość)21.09.2020 13:18

Brajan już się cieszy.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat