Koncert z utworami Chopina w Piotrkowie

Poniedziałek, 18 listopada 20192 2218
W piotrkowskim Muzeum odbył się koncert chopinowski w wykonaniu Rafała Mokrzyckiego. Pianista jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Universität für Musik und darstellende Kunst w Wiedniu, uchodzącej za najlepszą uczelnię muzyczną na świecie. Koncert zorganizowany został w związku z przypadającą w tym roku 170 rocznicą śmierci Fryderyka Chopina.

Ładuję galerię...

Licznie zgromadzeni słuchacze mieli okazję wysłuchać m.in. polonezy, nokturny, etiudy, ballady i scherzo Chopina w wykonaniu młodego, utalentowanego i utytułowanego pianisty, który wielokrotnie nagradzany był na konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych. Artysta jest członkiem Towarzystwa Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu oraz Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego w Toruniu. Muzyka Fryderyka Chopina zajmuje wyjątkowe miejsce w pracy pianisty, który prowadzi ożywioną działalność koncertową zarówno jako solista, jak i kameralista.

 

W 2019 r. Rafał Mokrzycki wydał debiutancką płytę „Magical Chopin”,  a znalazły się na niej wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Wydawnictwo można było nabyć po koncercie za dowolną kwotę wraz z autografem artysty.

 

za Muzeum w Piotrkowie


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

a czy widział kto ~a czy widział kto (Gość)18.11.2019 08:06

buziaczka?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat