Koncert kolęd, pastorałek i pieśni ludowych

ePiotrkow Poniedziałek, 30 grudnia 20191 1558
W niedzielę 5 stycznia o godz. 17.30 zapraszamy do kościoła akademickiego Panien Dominikanek Matki Bożej Śnieżnej na koncert kolęd, pastorałek i pieśni ludowych w wykonaniu Zespołu Ludowego Piliczanie.

Zespół Ludowy Piliczanie powstał w 2018 roku, jego macierzystą siedzibą jest Miejski Ośrodek Kultury w Sulejowie. Mimo tak krótkiego czasu działalności ma za sobą wiele koncertów m.in. w Sulejowie, Ozorkowie, Milejowie, Barkowicach, a także udział w konferencji popularno-naukowej gminy Aleksandrów „Etnografia Środkowego Nadpilicza”, czy organizację lekcji pokazowych dla dzieci i młodzieży. W 2019 roku zespół odniósł dwa znaczące sukcesy, został laureatem Ogólnopolskiego Festiwalu Ziemia i Pieśń w Szprotawie oraz zdobył I miejsce na Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Ludowych w Czarnocinie. Zespół prezentuje się w oryginalnych strojach regionu piotrkowskiego, a jego repertuar to pieśni ludowe różnych regionów Polski, a także kolędy i pastorałki. Kierownikami artystycznymi zespołu są Grażyna i Daniel Baranowscy. Wstęp na koncert jest wolny.

 

 

 

 

(materiały organizatora) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goć ~goć (Gość)12.01.2020 16:56

Kultywowaniee tradycji to jest to.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat