Koncert karnawałowy na UJK

ePiotrkow Czwartek, 31 stycznia 20190 5778
„Dziadek do orzechów”, „Rapsodia węgierska”, „Marsz Radeckiego” czy motyw przewodni z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego” będzie można usłyszeć w wykonaniu Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej podczas karnawałowego koncertu, jaki wraz z muzykami przygotowuje piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Te i inne utwory zabrzmią w auli uczelni w czwartek 7 lutego.

Ładuję galerię...

W czwartek, 7 lutego, piotrkowska Filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz Piotrkowska Orkiestra Kameralna zapraszają mieszkańców miasta i okolic na Trzeci Koncert Karnawałowy. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 18.00 – wstęp wolny. W ramach koncertu, który odbędzie się w auli uczelni, zagrają: kwartet saksofonowy, kwartet smyczkowy, trio fortepianowe oraz Piotrkowska Orkiestra Kameralna i orkiestra smyczkowa Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Tego wieczoru wystąpi również Magdalena Hudzieczek-Cieślar  (sopran). Podczas koncertu będzie można usłyszeć walce, polki i tanga takich kompozytorów, jak Piotr Czajkowski, Dmitrij Szostakowicz, Johann Strauss, muzykę filmową Henry’ego Manciniego i Johna Wiliamsa, przeboje zespołu Queen oraz Brathanki.

 

Piotrkowska Orkiestra Kameralna powstała z inicjatywy nauczycieli sekcji instrumentów smyczkowych, istniejącej przy Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Piotrkowie Trybunalskim. W skład orkiestry wchodzą nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci szkoły. Orkiestra koncertuje w kraju i za granicą. Członkowie orkiestry biorą udział w konkursach muzycznych, warsztatach i festiwalach. Piotrkowska Orkiestra Kameralna na bieżąco rozszerza i opracowuje nowy repertuar. Głównym celem orkiestry jest wspólne muzykowanie nauczycieli i uczniów oraz promowanie i upowszechnianie muzyki w różnych środowiskach i miejscach. Orkiestra objęta jest patronatem Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, działa ona przy piotrkowskim Stowarzyszeniu Przyjaciół Ognisk Artystycznych. Orkiestrę prowadzi Ewa Izydorczyk – Grzelak.

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat