Koncert finałowy "Śpiewam Piotrków"

ePiotrkow Czwartek, 24 maja 20180 2717
Miłość była motywem przewodnim finałowego koncertu z cyklu „Śpiewam Piotrków”, który odbył się w czwartek w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Na scenie wystąpiło łącznie siedmioro młodych artystów i taneczny kwartet. W repertuarze obok znanych utworów polskich i zagranicznych znalazło się również miejsce na piosenki autorskie wokalistów.

Ładuję galerię...

Justyna Piesik-Kendra, Daniel Wochyń, Justyna Jędrusik, Zuzia Kafar i Magda Koszacka wystąpili w finałowym koncercie z cyklu „Śpiewam Piotrków”, który odbył się w czwartek, 24 maja w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. Motywem przewodnim wydarzenia była miłość, także ta do muzyki, a sam występ młodych artystów podzielony był na trzy bloki. W pierwszym, niczym w dworcowej poczekalni artyści oczekiwali na wielką miłość, w drugim pociągiem wyruszali w uczuciową podróż, by w trzecim wreszcie osiągnąć cel tej podróży. Ze sceny zabrzmiały takie utwory jak „O Kutno” z repertuaru Kabaretu Starszych Panów, „Poczekalnia” Jacka Kaczmarskiego, „Obok nas” z repertuaru Czesława Niemena, „Million Reasons” Lady Gagi czy „Nazywam się niebo” Natalii Przybysz. Jednym z utworów autorskich była piosenka „Don’t trust me”, którą napisała i skomponowała Justyna Jędrusik.

 

Wokalistom w czwartkowy wieczór akompaniowali – na gitarze Mateusz Żerek, na fortepianie Piotr Grzelak. Zatańczyły: Sara Szulc, Julia Cieślik, Roksana Kabzińska i Lena Trawińska.  

 

– Ten finał był bardzo różny, chociaż na wspaniałym poziomie. Nie spodziewałam się, że na aż tak dobrym – powiedziała po koncercie, podsumowując wydarzenie Elżbieta Łągwa-Szelągowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie. – Młodzi ludzie bardzo się starali i chciałabym ten cykl koncertów kontynuować od najbliższej jesieni. (...) Są to młodzi ludzie, którzy chcą się kształcić i robią to z całą odpowiedzialnością, przychodzą na zajęcia, ćwiczą. To nie są dzieciaki, które uważają, że wszystko musi im być dane, one walczą o siebie i to jest piękne. Walczą swoim talentem, zdolnościami, ciężką pracą. W tym jednym koncercie połączyliśmy osobowości, (…) tutaj nie było łatwo, ale okazało się, że w zespole też potrafią pięknie się pokazać i wspólnie pracować.  

 

Cykl „Śpiewam Piotrków” prezentowany był piotrkowskiej publiczności od jesieni ubiegłego roku. Projekt powstał z myślą o promowaniu młodych utalentowanych artystów piotrkowskich w ramach co miesięcznych koncertów. Łącznie odbyło się siedem koncertów, w których wzięło udział kilkunastu wokalistów i muzyków. Cykl charakteryzowała ogromna różnorodność bowiem, każdy z występujących artystów chciał pokazać to, co dla niego w muzyce jest najpiękniejsze i najważniejsze. Było więc jazzowo, soulowo, a nawet poetycko, obok języka polskiego w zaprezentowanych utworach rozbrzmiewał język angielski i francuski. Czy kolejna, zapowiadana od jesieni bieżącego roku odsłona „Śpiewam Piotrków” okaże się równie udana? Czy zaproszeni do udziału w koncertach młodzi artyści będą tak samo utalentowani jak ich poprzednicy? Na te pytania odpowiedź poznamy dopiero za kilka miesięcy. 

 


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat