Komu służą fotoradary w piotrkowskiej gminie?

Strefa FM Środa, 25 sierpnia 20106 3424
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji sprawdza czy gminne fotoradary tak na prawdę służą poprawie bezpieczeństwa na drogach, czy raczej celom biznesowym.

Ze względu na wysokie koszty sprzętu (ok. 200 tys. zł) niektóre gminy decydują się na dzierżawę fotoradarów od prywatnych firm. Tymczasem wojewodowie mają sprawdzić zasady rozliczeń między gminami a firmami. My sprawdzaliśmy jaki jest status fotoradaru w Piotrkowie.


Radar użytkowany przez Straż Miejską w Piotrkowie został zakupiony kilka lat temu i jest własnością Urzędu Miasta. Absolutnie nie stosujemy takich zasad, jak niektóre straże gminne, gdzie fotoradar użyczany jest od prywatnych firm, a później następuje podział środków finansowych pozyskanych z tytułu nałożonych mandatów karnych. Pieniądze uzyskane z fotoradaru to absolutnie nie są zyski. To urządzenie nie służy prowadzeniu działalności gospodarczej. Fotoradar został zakupiony po to, żeby ograniczyć przypadki przekraczania prędkości na ulicach Piotrkowa – co bezpośrednio ma wpływ na poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego. Zresztą decyzja o zakupie urządzenia została podjęta właśnie pod wpływem nagminnego przekraczania przez kierowców prędkości – przypomina komendant Straży Miejskiej – Jacek Hoffman.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

arti2811 ~arti2811 (Gość)23.10.2010 21:28

Rzeczywiście barrrdzo ciekawa lekturka :)))

00


anigav ~anigav (Gość)23.10.2010 18:53

macie chwilke? zapraszam do lekturki bardzo ciekawe ciekawostki
http://www.joemonster.org/filmy/29653/Mocne_argumenty_swiadomosc_swoich_praw_czyli_nie_daj_sie_Strazy_Miejskiej

00


Imię Imięranga25.08.2010 21:36

Cytuję:
"anigav" napisał(a):
Bezpieczeństwo na drogach mogą zapewnić tylko i wyłącznie dwie rzeczy DOBRE drogi i kultura jazdy.
i proponuję trzecią :
dużo oznakowanych radiowozów policji
taki pojazd generuje zdecydowanie większe przestrzeganie przepisów, bo każdy kierowca widząc go jedzie prawidłowo, a używany niezgodnie z rozporządzeniem o warunkach technicznych, nieoznakowany z kamerą powoduje tylko wpływ kasy za mandat od jednego kierującego ...
ale dla budżetu lepszy jeden mandat niż np. 20 kierowców jadących przepisowo za widocznym radiowozem .


i ja zaproponuje czwartą
Dobry stan techniczny pojazdów:
Nie mam tu na myśli nowych mercedesów czy LeXusów, ale zadbane regularnie serwisowane samochody i regularną wymianę części eksploatacyjne. Często można spotkać się z samochodami które stoją na poboczach skrzyżowań ze światłami awaryjnymi lub zostawiającymi za sobą plamę na jezdni.

Komentarz był edytowany przez autora: 25.08.2010 21:37

00


abbccc ~abbccc (Gość)25.08.2010 16:11

"anigav" napisał(a):
Bezpieczeństwo na drogach mogą zapewnić tylko i wyłącznie dwie rzeczy DOBRE drogi i kultura jazdy.


i proponuję trzecią :
dużo oznakowanych radiowozów policji
taki pojazd generuje zdecydowanie większe przestrzeganie przepisów, bo każdy kierowca widząc go jedzie prawidłowo, a używany niezgodnie z rozporządzeniem o warunkach technicznych, nieoznakowany z kamerą powoduje tylko wpływ kasy za mandat od jednego kierującego ...
ale dla budżetu lepszy jeden mandat niż np. 20 kierowców jadących przepisowo za widocznym radiowozem .

00


anigav ~anigav (Gość)25.08.2010 15:42

i tak wlasciwie to do czego panstwo doszliscie? bo sadze ze ani nie poprawia bezpieczenstwa ani nie wzbogaca nas w nowe dywaniki-choc za te bajonskie kwoty jakie pozyskuje ow rzeczony sprzet mozna by nie tylko wyremontowac nasze jakze piekne ulice ale i BiBloteke postawic.
tak na marginesie to dawno nie widziany ten aparacik w miescie.
Trzeba przede wszystkim zauważyć jedną bardzo ważną rzecz. Bezpieczeństwo na drogach mogą zapewnić tylko i wyłącznie dwie rzeczy DOBRE drogi i kultura jazdy. To czy są radary czy ich nie ma nie ma wielkiego znaczenia. Bo nawet na drodze bez radarów, przy kulturalnej jeździe i stanie drogi alla "ser szwajcarski" możemy stanowić zagrożenie dla innych, a jak spadnie deszcz lub szron, to cuda mogą się dziać. Więc jak ktoś mi powie, że radary są dobre bo za pieniądze z nich uzyskane gmina remontuje chodniki, to się zapytam, czy ja ten [potencjalny] mandat dostałem za jazdę po chodniku czy po ulicy, którą gmina powinna wyremontować! Wielkie NIE dla fotoradarów bez poprawy warunków nawierzchni jezdni!!!
Czy fotoradary są potrzebne : TAK. Ale mają one spełniać rolę prewencyjną czyli zapobiegać popełnianiu wykroczeń. Niestety stały się narzędziem do zarabiania pieniędzy i to całkiem sporych. Sam zostałem ukarany mandatem przez Straż Gminną z Choczewa. Chciałbym pozdrowić tutaj wszystkich ukaranych wczasowiczów, których jest pewnie niemało gdyż gmina ta w budżecie zakłada roczny przychód z mandatów na poziomie 700000 zł. Czyli średnio 7000 kierowców po 100 zł :) Szkoda tylko , że w nadmorskiej Gminie Choczewo tak podchodzi się do turystów. Można przecież zarobić w inny "cywilizowany" sposób np. opłaty klimatyczne czy podatki od mieszkańców wynajmujących turystom swoje domki. Pozdrowienia dla wszystkich ukaranych.Wzorem instalowania fotoradarów należałoby zainstalować monitoring w każdym urzędzie, bo póki co urzędnicy w tym kraju czują się jak święte krowy. Ustawa o odpowiedzialności urzędniczej powstaje i nie może powstać. Jeśli się wprowadza państwo policyjne,to trzeba zacząć od siebie. Co do fotoradarów, to samorządy same je zlikwidują, jak zaczniemy z wyczuciem naciskać na gaz,

Komentarz był edytowany przez autora: 25.08.2010 15:53

00


Tomek ~Tomek (Gość)25.08.2010 15:29

Radar to umieją wystawić ale bawiącej się patologi w nowo oddanej miejskiej fontannie to nie ma kto przegonić. Ostatnio będąc na spacerze jak zobaczyłem jak dzieci ulicy się tam ,,bawią'' i co się tam dzieje to się za głowę złapałem. Może warto by się zainteresować tym tematem bo w niedługim czasie fa fontanna będzie przypominała ta starą.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat