Kompletnie pijany kierowca w rękach policjantów

PolicjaBełchatów Poniedziałek, 21 września 20208 7592
Blisko 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał 34-latek zatrzymany przez bełchatowskich funkcjonariuszy. O tym, że mężczyzna stwarzał zagrożenie dla siebie innych uczestników ruchu, poinformował mundurowych inny kierowca. W czasie kontroli okazało się, że mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.
fot.: KPP Bełchatów

Bełchatowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy skody, którego sposób jazdy wskazuje na to, że jest pijany. Mężczyzna nie trzymał toru jazdy, jechał "wężykiem", zjeżdżając na pobocze i wyjeżdżając za oś jezdni. Swoim zachowaniem stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym. Policjanci wysłani na miejsce zdarzenia zastali zgłaszającego, który wskazał im teren posesji, na którą przed chwilą wjechał kierujący skodą. Stróże prawa sprawdzili wskazany przez świadka zdarzenia adres. Na podwórzu stała zaparkowana skoda felicia, z ciepłą jeszcze pokrywą silnika i kluczykami od pojazdu pozostawionymi na siedzeniu kierowcy. Nieopodal pojazdu znajdował się 34-letni kierowca oraz jego kompani. Mężczyzna był wyraźnie pijany, zataczał się. Początkowo wszystkiemu zaprzeczał, ale ostatecznie przyznał, że pijany kierował samochodem.

 

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 34-latek ma blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Okazało się też, że podejrzewany ma czynny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, będąc wcześniej prawomocnie skazanym za to samo przestępstwo. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)21.09.2020 13:45

Ja mieszkam w Mierzynie i na legalu piję pod sklepem browary potem jadę do domu autem i nigdy nie mijałem nawet jednego radiowozu.

29


gość ~gość (Gość)21.09.2020 13:15

Wiadomo jak miał na imię i jaki miał silnik?

31


gość ~gość (Gość)21.09.2020 13:31

Wujek nie pękaj jutro cię wyciągniemy z celi zresztą jak zawsze.

15


fghfgh ~fghfgh (Gość)21.09.2020 13:26

Kompletnie pijany kierowca z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów? No to faktycznie nowość. Przecież wszyscy wiemy, jak są skuteczne, wszyscy się trzymają postanowień sądu.

61


gość ~gość (Gość)21.09.2020 13:17

Może był zmęczony lub było ślisko?

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat