Komplet punktów Piotrcovii i Piotrkowianina

Sobota, 15 września 201814
W meczach 3. kolejki PGNiG Superligi obydwa piotrkowskie zespoły wywalczyły komplet punktów. Piotrcovia pokonała we własnej hali zespół z Kościerzyny 35:31 (19:18), natomiast szczypiorniści Piotrkowianina po rzutach karnych wygrali w Opolu z tamtejszą Gwardią 4:3, w regulaminowym czasie gry ten mecz zakończył się wynikiem 26:26 (16:10).

Piotrkowianki po bardzo słabym meczu w Chorzowie chciały się zrehabilitować i od początku meczu z zespołem z Kościerzyny narzuciły dosyć szybkie tempo, w pierwszej połowie rzucając aż 19 bramek. Rywalki były jednak równie skuteczne, dlatego podczas pierwszych 30 minut tego meczu widzowie zgromadzeni w Hali Relax zobaczyli ostatecznie 37 bramek. Po przerwie piotrkowianki zdołały wypracować kilkubramkową przewagę, najskuteczniejszą zawodniczką Piotrcovii była najmłodsza zawodniczka Zuzanna Gajewska, która zdobyła w sumie 10 bramek. Po trzech spotkaniach piotrkowski zespół zajmuje 7. miejsce w tabeli, 19 września Piotrcovia zmierzy się na wyjeździe z Energą AZS Koszalin.

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli też szczypiorniści Piotrkowianina, którzy pojechali do Opola. Po pierwszej połowie piotrkowianie przegrywali już sześcioma bramkami, w drugiej części meczu podopieczni Dmytro Zinchuka zdołali jednak doprowadzić do remisu, a w rzutach karnych byli lepsi. W tej chwili piotrkowski zespół ma dwa punkty na koncie i zajmuje 10. miejsce w tabeli. W piątek, 21 września Piotrkowianin podejmie Górnika Zabrze, początek spotkania o godzinie 18.30, ten mecz będzie też transmitowany przez telewizję.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:31 (19:18) UKS PCM Kościerzyna

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Kolasińska - Gajewska 10/4, Wypych 6, Despodovska 5, Klonowska 2, Kopertowska 2, Wasilewska 2, Ciura 2, Cygan 2, Ivanović 2, Senderkiewicz 1, Zaleśny 1.

Gwardia Opole 26:26 (16:10) – w rzutach karnych 3:4 Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Procho - Tórz 4, Mróz 3, Woynowski 3, Swat 3/2, Nastaj 3, Andreou 3, Pacześny 2, Szopa 2, Surosz 2, Pożarek, Iskra 1.