Kompleksowa modernizacja dwóch piotrkowskich szkół

Strefa FM Piątek, 02 października 202011 7184
Gruntowną metamorfozę mają przejść dwa budynki: Szkoły Podstawowej nr 12 oraz II Liceum Ogólnokształcącego. Zamierzone modyfikacje mają usprawnić naukę zarówno dzieciom, jak i pracownikom szkoły. Prace mają potrwać do końca listopada 2021 roku.

Ładuję galerię...

Remonty budynków dotyczą wewnętrznych i zewnętrznych części obiektów. Zaplanowana przebudowa ma przede wszystkim wpłynąć pozytywnie na komfort nauki uczniów, nauczycieli i pracowników szkół. W obydwu placówkach zaplanowano szeroki wachlarz prac, m.in. ocieplenie ścian i remont elewacji, izolację dachu, wymianę okien i drzwi zewnętrznych. Remont obejmuje także odnowę schodów zewnętrznych oraz istniejącego węzła cieplnego wraz z montażem nowego w innej lokalizacji. Zwolnione pomieszczenia zostaną zaadoptowane na szatnie. Odnowę przejdą wszystkie pomieszczenia w budynku.

 

- Zaplanowaliśmy malowanie sal, remont posadzek i sanitariatów, wymianę grzejników oraz wewnętrznych instalacji elektrycznych - mówi Krzysztof Rudzki z biura prasowego Urzędu Miasta.

 

Na nowo zagospodarowany zostanie teren wokół obu placówek oraz zmodernizowane oświetlenie. Na dachach budynków mają pojawić się instalacje fotowoltaiczne, które nie tylko są inwestycją proekologiczną, ale również pozwolą zaoszczędzić środki związane z poborem energii elektrycznej.

 

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie inwestycji. Postępowanie przeprowadzone jest w formule „projektuj i buduj", a to oznacza, że zwycięska firma w pierwszej kolejności będzie miała za zadanie przygotować projekty budowlane. Po ich zaakceptowaniu, firma przystąpi do wykonawstwa. Oferty w przetargu firmy mogą składać do 13 października, a prace mają się zakończyć do 30 listopada przyszłego rok


Zainteresował temat?

3

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mnich ~mnich (Gość)03.10.2020 19:59

Przypomnieli sobie o szkołach. Nie wiem czym się zajmuje w mieście referat edukacji, że nie wiedzą jak wyglądają piotrkowskie szkoły. Znajomi prezydentów na stołkach to pewność, że się nie będą wychylać i narażać budżetu miasta.

10


gość_anonim ~gość_anonim (Gość)03.10.2020 12:39

Remontu to potrzebuje ZSP nr 5 ????
To nawet nie wygląda jak szkoła...

10


gość_t ~gość_t (Gość)03.10.2020 15:51

Oj nie tylko ZSP 5 inne też potrzebują

10


gość_rz ~gość_rz (Gość)02.10.2020 21:42

Niektóre piotrkowskie szkoły to marnie wyglądają. Szczególnie zewnątrz. Ale władzom to nie przeszkadza. A szkoda. Przecież to nasza reprezentacja, to tu przyjeżdża młodzież z okolicy. A tu biednie

20


gość_tynkarz ~gość_tynkarz (Gość)02.10.2020 21:39

Oj wiele szkół wymaga poprawy. Chyba tylko TPS i ZSP 4, może też pioma, LO 1, sp 2, sp 3, Sp 10 to przyzwoicie wyglądają. I jeszcze budowlanka bo oni sobie sami praktykują. Ale pozostałe to marne. Aż wstyd dla miasta

20


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)02.10.2020 10:59

Dzieci nie chodziły do szkoły przez pół roku, wtedy trzeba było remonty robić, teraz będą w kurzu i smrodzie z farby siedziały? W trakcie remontów?

141


absolut uczelni ~absolut uczelni (Gość)02.10.2020 11:14

No nareszcie! te szkoły proszą się o remont od 20 lat! Co prawda większość szkół prosi się o remont, ale chyba jednak te dwie najbardziej. Zresztą nie ważne! Ważne, że w końcu coś ruszyli bo te budynki straszą.

100


gość_zxc ~gość_zxc (Gość)02.10.2020 10:46

W końcu II doczekała się remontu, super wiadomość :)

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat