Komisariat w Wolborzu zyskał kolejny radiowóz

ePiotrkow Środa, 23 stycznia 201915 5883
Policjanci z komisariatu w Wolborzu będą mieli do dyspozycji nowy pojazd. Oznakowany opel astra kombi kosztował 85 tys zł. Połowę kosztów jego zakupu pokryły samorządy gmin Wolbórz, Moszczenica i Czarnocin oraz Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim.

Ładuję galerię...

- Samochody to dla nas nieocenione dobro. Poprawiają komfort pracy policjantów. Każdy sprawny sprzęt wpływa na czas reakcji i szybkość dotarcia na miejsce zdarzenia. Auto przeznaczone będzie do codziennych interwencji i patrolowania - wyjaśnił mł. insp. Krzysztof Mikułowski, komendant miejski policji w Piotrkowie.


Samorządowcy są zgodni co do tego, że zakup nowego pojazdu był niezbędny. - Podniesienie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu piotrkowskiego jest priorytetem, jeśli chodzi o strategię jego funkcjonowania. Staramy się na miarę naszych możliwości wspierać policję w pozyskiwaniu sprzętu. Tym razem nasz wkład był niewielki i wynosił 2 tys zł, ale uzupełniliśmy w ten sposób środki przekazane przez gminy - powiedział starosta piotrkowski, Piotr Wojtysiak.

Po 13,5 tys zł przekazali włodarze gmin Moszczenica i Wolbórz. - To kontynuacja naszych działań wspierających policję. Mam nadzieję, że zwiększenie jej możliwości w znaczny sposób przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców - powiedziała Agata Biesaga, zastępca wójta gminy Moszczenica. Z kolei burmistrz Wolborza Andrzej Jaros podkreślił, że choć komisariat znajduje się w Wolborzu, to policjanci mają do obsłużenia także gminy Moszczenica i Czarnocin, czyli olbrzymi teren. - Uczestniczę w rocznych naradach policji, z których wynika, że w ostatnich latach brakuje sprzętu niezbędnego do szybkiego działania. Cieszę się, że jako samorządowcy umieliśmy się porozumieć i przyłączyć do finansowania tego samochodu - dodał.


Wkład gminy Czarnocin w sfinansowanie radiowozu wyniósł 8 tys zł. - Tym razem przekazaliśmy nieco mniej środków niż pozostałe gminy ze względu na wysokość naszego budżetu, ale i wielkość gminy Czarnocin. Nasza gmina jest najbardziej oddalona od komisariatu w Wolborzu, dlatego tym bardziej zależy nam, by policjanci byli wyposażeni w samochody umożliwiające szybkie interwencje - skomentował wójt Roman Miksa.

 

W ubiegłym roku samorządowcy współfinansowali zakup nieoznakowanej kii dla komisariatu w Wolborzu. Pisaliśmy o tym tutaj.


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość25 ~gość25 (Gość)01.02.2019 09:40

Czy wszystko cokolwiek się robi, nawet dobrego, natychmiast musi być rozgłaszana na cały świat i opatrzona milionem promiennych uśmiechów i tysiącem zdjęć.

00


gość ~gość (Gość)23.01.2019 15:59

Jak zwykle grono anonimowych krytyków pracy ma "największe" kompetencje do działania i oczerniania innych.

05


gość ~gość (Gość)24.01.2019 11:55

Tiry przez wolbórz pomykają a policja nic z tym nie robi Bendą spali w nowym radiowozie tylko po to on jest

41


gość ~gość (Gość)23.01.2019 21:28

A ta pani na ostatnim zdjęciu, to kto?

20


gość ~gość (Gość)23.01.2019 18:37

Jak cenzorzy rodem z Białorusi i Korei???fajnie nie puszczać komentarzy nie???

30


loko ~loko (Gość)23.01.2019 17:49

Wszystko z pompą, prawie jak za komuny.
Czy policjanci i samorządowcy mają za mało pracy,że tracą czas na takie bzdety ?

60


gość ~gość (Gość)23.01.2019 17:19

Tylko go nie zgubta jak bloczka na mandaty

61


alleluja i do przodu! ~alleluja i do przodu! (Gość)23.01.2019 17:01

A pokropek kiedy? Bo na tych fotografiach księdza dobrodzieja nie widać.

40


gość ~gość (Gość)23.01.2019 16:36

Gminy nie powinny się dokładać to rola Państwa i rządu zapewnić obywatelom bezpieczeństwo. Przecież mamy plan modernizacji Policji. Ciekawe jakby to wyglądało bez sponsoringu gmin.

40


gość ~gość (Gość)23.01.2019 14:57

Michal co tam jest takiego ciekawego pod ta klapa bagaznika - dziwna mine masz...

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat