Komendant główny policji: każda ścieżka dobra, aby zdjąć z dróg pijanych kierowców

PAPKraj Poniedziałek, 26 lipca 202121 1433
- Dobra jest każda ścieżka prowadząca w kierunku, aby zdjąć potencjalnych zabójców z naszych dróg, bo tak trzeba patrzeć na ludzi siadających za kierownicą po spożyciu alkoholu albo środków odurzających - powiedział komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk.
fot.: PAP

Musimy zrobić wszystko, aby zapewnić bezpieczeństwo normalnym uczestnikom ruchu drogowego - dodał gen. Szymczyk w Polsat News.

 

Jak zaznaczył szef KGP, "ciągle jest dosyć wysoki stopień przyzwolenia społecznego na takie właśnie zachowania, na wsiadanie za kierownicę po alkoholu". "To 250-350 osób nietrzeźwych zatrzymywanych dobowo przez polską policję. To są dane, które porażają" - ocenił.

 

"Z jednej strony musimy podejmować kroki prawne, które będą coraz bardzie dotkliwe i coraz bardziej skuteczne w eliminowaniu tych osób, ale z drugiej strony ogromna rola leży w nas wszystkich, bo nie wierzę, że te osoby, które wsiadają za kółko po spożyciu alkoholu, siedziały wcześniej w samotności w domu i nic nie mówiąc nikomu do tego samochodu wsiadły" - mówił gen. Szymczyk.

 

Jak podkreślił "niezwykle ważny jest sygnał dla policji". "Jeśli już sami nie jesteśmy w stanie uniemożliwić jazdy takiej osoby, to zadzwońmy, poinformujmy, że taki człowiek odjeżdża i jedzie w tym kierunku. Natychmiast podejmiemy działania" - zapewnił szef policji.

 

Gen. Szymczyk nawiązał także do niedzielnych zdarzeń z Radymna na Podkarpaciu, gdzie kierowca bmw próbował przejechać pieszych na parkingu w pobliżu miejscowego kąpieliska. W zdarzeniu na szczęście nikt nie ucierpiał.

 

"Ta sytuacja z Radymna, którą mieliśmy okazję dziś obserwować, jest wyjątkowo bulwersująca. Policjanci z Jarosławia natychmiast podjęli cały szereg działań, które doprowadziły do zatrzymania dwóch osób, a następnie trzeciej osoby, 26-latka, mieszkańca tego powiatu, który według mojej wiedzy kierował tym pojazdem" - przekazał gen. Szymczyk.

 

W połowie lipca rząd przyjął założenia zmian m.in. w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Chodzi m.in. o uzależnienie wysokości składki OC od liczby punktów karnych, kasowanie punktów po upływie dwóch lat, a także zaostrzenie kar m.in. w przypadku prowadzenia auta po pijanemu. Projekt przewiduje także wprowadzenie renty, która będzie wypłacana osobom najbliższym ofiary wypadku drogowego przez sprawcę umyślnego przestępstwa ze skutkiem śmiertelnym, kierującego w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Za jazdę po pijanemu będzie można także stracić auto. (PAP)

 

Autor: Marcin Jabłoński

 

mja/ robs/


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (21)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miś bez ucha ~miś bez ucha (Gość)26.07.2021 23:19

Cytuję:
Komendant główny policji: każda ścieżka dobra, aby zdjąć z dróg pijanych kierowców


No spoko, spoko... A czy pan komendant generał widzi jakąś ścieżkę, aby wreszcie ściągnąć tą szmatę z gęby i chodzić jak normalny człowiek? Czy pana komendanta generała to naprawdę nie uwiera, czy to nie uwłacza jego godności, i nie urąga jego inteligencji?
Może by tak wreszcie policjanci przejrzeli na oczy, przypomnieli sobie komu przysięgali służyć i czego bronić, i wreszcie przymknęli tą rozzuchwaloną szajkę bandytów, zamiast pokornie wykonywać ich BEZPRAWNE polecenia?
Lista paragrafów, z jakich można ich oskarżyć, jest naprawdę bardzo długa. A przy okazji: czy oni wszyscy nie podlegają jurysdykcji polskich sądów, czy tylko Niedzielski?
Sprawa piratów drogowych jest oczywiście bardzo ważna, ale jak wiadomo, są sprawy ważne i ważniejsze. A nasza wolność i normalne warunki życia powinny być chyba sprawą priorytetową, czyż nie?

21


wojciech ~wojciech (Gość)26.07.2021 21:01

Jest na to bardzo prosty sposób. Jedziesz pijany, policja zgłasza do ubezpieczyciela, podnoszą składkę OC o 1000% na 10 lat. Spowodujesz kolizję po pijanemu, ubezpieczyciel podnosi składkę OC o 5000% na 10 lat. I mamy spokój z pijanymi kierowcami.

51


asdfg ~asdfg (Gość)27.07.2021 11:03

a co z pijanymi pieszymi?

40


struś ~struś (Gość)26.07.2021 23:47

a jak tam Jaworek, ups, zapomniałem dzisiejsza policja jest od łapania ludzi za brak maseczek i młodzieży za grama trawy, kontynuujcie chłopcy

01


Rick ~Rick (Gość)26.07.2021 23:46

a może delegalizacja twardego alkoholu?? co wy na to?? powodujący : patologie, wypadki, zabójstwa, pobicia, uszkodzenie mienia, kradzieże, zaniedbywania dzieci.....można by wyliczać w nieskończoność...skoro inne używki, które mają słabsze działanie odmóżdżające są nielegalne i za posiadanie grozi do 3 lat, dlaczego nie możemy zrobić tego z alkoholem? no dlaczego,. bo co?? bo tradycja, bo tu się pije??? nie nie, XXI wiek, szczepionki mRNA i wogóle....czas zapomnieć o starym świecie, mamy NOWY ŁAD

11


tomek-pete@wp.pl ~tomek-pete@wp.pl (Gość)26.07.2021 15:14

Zgadza sie dosc juz dziwnych wypadkow i potracen na przejsciu dla pieszych i ucieczki z miejsca wypadku

51


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)26.07.2021 14:52

Coś dużo ostatnio drogownictwa w wypowiedziach ważniaków. Komendant Główny Policji mówi o ścieżkach zdejmowania i inni też szukają ścieżek i dróg różnorakich wyjścia, do walki z przeciwnościami, ale nie do pobicia jest pan Niedzielski z MZ, on oprócz ścieżek i dróg wyjścia tworzy nawet mapy drogowe. Niezły z niego kartograf.

70


XBA ~XBA (Gość)26.07.2021 08:23

To weźcie się do roboty a nie tylko do pilnowania domu Kaczyńskiego i pałowania opozycji! Z tych działań w wolnej Polsce od pis-u zostaniecie rozliczeni!

84


Ruruur ~Ruruur (Gość)26.07.2021 08:55

Proponuję zacząć od własnych pracowników i tam zrobić przegląd, by policjanci, nawet po pracy, święcili przykładem

101


Oficer złącznikowy ~Oficer złącznikowy (Gość)26.07.2021 10:53

Ha ha ha Panie kumendancie a jak tam ukaraliście już tego co w Wolborzu potrącił kobietę i uciekł?dodam że to podobno dzielnicowy z KMP Piotrków

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat