Komendant PSP w Piotrkowie odwołany

ePiotrkow Poniedziałek, 08 stycznia 201893 29237
Młodszy brygadier Mariusz Wojcieszko odwołany ze stanowiska komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim. Funkcję tę pełnił jedynie przez kilka tygodni.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Decyzję o odwołaniu podjął komendant wojewódzki PSP, co potwierdza rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej. - Rzeczywiście, taka decyzja została podjęta – mówi Jędrzej Pawlak. - Pan brygadier Wojcieszko otrzymał już decyzję. Funkcję komendanta przestanie pełnić 15 stycznia.

 

Mariusz Wojcieszko kierował piotrkowską jednostką dokładnie od 16 listopada 2017 roku, tego dnia złożył uroczyste ślubowanie w asyście pocztu sztandarowego. Podczas przekazania mu obowiązków w samych superlatywach wypowiadał się o strażaku poseł PiS Robert Telus: - Jego ścieżka jest naprawdę bogata i to bardzo ważne, że przeszedł po kolei wszystkie szczeble, że nie jest to ktoś "z kapelusza", to człowiek doświadczony. Młody i doświadczony. Mam wielkie nadzieje związane z panem komendantem - powiedział poseł, który wręczył nowemu komedantowi płytę z wizerunkiem Matki Bożej Trybunalskiej.
Mimo to M. Wojcieszko miejsca w Piotrkowie nie zagrzał. Niestety rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej nie potrafił podać nam powodów odwołania Wojcieszki ze stanowiska. - Komendant wojewódzki stwierdził, że pan Wojcieszko od 15 stycznia będzie wykonywał inne zadania – stwierdził Jędrzej Pawlak.

 

Kto zatem od połowy miesiąca będzie kierował komendą w Piotrkowie? Na to pytanie również nie poznaliśmy odpowiedzi.


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (93)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.01.2018 11:10

Odwołać bez powodu Komendanta, i na tym się nie skończy!!! przyjdą wybory i przypomnimy głośno o staraniach p. lorka i zięby !!! strażacy PSP oraz OSP podejmą decyzję przy wyborach !!!! KOMPROMITACJA PISu !!!!

161


gość ~gość (Gość)10.01.2018 19:31

A czego się spodziewaliście głosując na PIS ? Macie co chcieliście i nie płaczcie teraz.

54


gość ~gość (Gość)12.01.2018 20:55

Kolega...wnioskuje ze nie pracowales nigdy z mariuszem!!piszesz glupoty ze nigdzie,sie nie nadaje ze macie ubaw jak czytacie komentarze ...widac ze sloma z butow,wystaje i to mocno skoro gosc z,zasadami honorowy i slowny!!!majacy wlasne zdanie i nie kalajacy sie zadnej wladzy nie jak co niektórzy w km!!!!!zaczal robic porzadek i komus nie pasowalo...czyzby sie bal ktos!!ap.lorek i zieba niech sie mocno zastanowia co czynia..niedlugo wybory zobaczymy do kogo jeszcze przyjdą o poparcie!!!!!

23


gość ~gość (Gość)12.01.2018 18:58

Im szybciej zostanie odwołany tym lepiej dla PSP

41


kolega ~kolega (Gość)11.01.2018 23:54

Chłopaki co Wy piszecie za głupoty w tym Piotrkowie. Z Mariuszem pracowaliśmy w Radomsku , koledzy w Pajęcznie i jak się okazuje wszędzie jest ofiarą i nikt już go nie chce do swoich komendach. Jak czytamy komentarze strażaków to mamy taka polewkę i się zastanawiamy co macie obiecane ze tak go bronicie (na pewno co niektórzy) ;-)

44


gość ~gość (Gość)11.01.2018 11:20

Dobry człowiek. Zastał komendę drewnianą , a nie dają mu by pozostawił murowaną.

30


Strażak ~Strażak (Gość)11.01.2018 09:49

jestem za zostawieniem brygadiera Mariusz Wojcieszko.. Nareszcie się skończą się układy i układziki..

21


gość ~gość (Gość)10.01.2018 21:22

Dlaczego zostaje odwolana osoba która coś chciała zrobić dla piotrkowskiej straży pożarnej. Każdego strażaka traktował tak samo bez względu na stopień. Komuś to chyba przeszkadzało że zaczął robić porządek z osp orw !!!!!

60


Junior ~Junior (Gość)10.01.2018 08:01

Panie komendancie wojewódzki, aż włos się jezy na głowie co dzieje się w tej jednej z największych komend w województwie łódzkim, czytając komentarze wychodzę z założenia ze pan Wojcieszko zaczął coś robić w tej komendzie, a przedewszystkim porządki po poprzednimi komendancie, czyżby komuś to przeszkadzało???komuś z KM PSP w Piotrkowie zaczęły się gacie przepelniac, myślę że czas zrobić porządek w tej komendzie, Pana Wojcieszko powołać z powrotem na komendanta, a w pierwszej kolejności zrobić porządek z osp orw.

60


gość ~gość (Gość)10.01.2018 19:14

No następny kto będzie? Kto kopał ?

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat