Kolory Polski znów w Wolborzu

ePiotrkowRegion Środa, 24 lipca 20191 2491
Do Wolborza zawita jeden z najważniejszych festiwali organizowanych na terenie województwa łódzkiego. Kolory Polski organizowane są przez Filharmonię Łódzką. Koncert plenerowy odbędzie się w sobotę 24 sierpnia, w parku na tyłach Pałacu Biskupów Kujawskich przy ul. Frycza Modrzewskiego 107. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.
fot. Maciej Jaros/Wikipedia

W tym roku w Wolborzu wystąpi Motion Trio. Zespół występował w 40 krajach świata na niemal wszystkich kontynentach, w tym w największych salach koncertowych, m.in. nowojorskiej Carnegie Hall, Barbican Center w Londynie czy wiedeńskim Konzerthausie. W tym roku, już po raz trzeci, zagra na festiwalu Kolory Polski.


Motion Trio to ogień muzyki o wschodnioeuropejskich korzeniach i lodowata precyzja wielkich kompozytorów klasycznych. „Motion music” lider zespołu, Janusz Wojtarowicz, definiuje jako „muzykę, która poszukuje nowych dźwięków, nowych możliwości gry na akordeonie, nowego spojrzenia na niewykorzystany dotąd fascynujący instrument”. Ich styl to niepowtarzalne brzmienie połączenia minimal music, jazzu, rocka i folku. Muzykę Motion Trio docenili współcześni mistrzowie, tacy jak Michael Nyman, Wojciech Kilar, Krzysztof Penderecki, Bobby McFerrin czy Joe Zawinul. Siłą zespołu są bowiem autorskie kompozycje jego członków.


Motion Trio zachowuje czystość dźwięku akordeonu: bez przetwarzania, bez udziału innych instrumentów, bez trików techniki. Artyści grają na akordeonach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze na świecie. Polegają jedynie na swojej doskonałej umiejętności gry na tych instrumentach, wyobraźni i talencie. Wydanych do tej pory przez Motion Trio 12 płyt zdobyło szerokie uznanie i nagrody zarówno krytyków muzyki jazzowej, jak i klasycznej.


Motion Trio wystąpi w składzie: Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn – akordeon.

 

Program koncertu:
Paweł Baranek - Uwertura
Paweł Baranek - Pierwszy Dzień Wiosny
Motion Trio - Sunrise Dance
Motion Trio - Tango
Motion Trio - DJ Chicken
Marcin Gałażyn - Walc Syberyjski
Janusz Wojtarowicz - Serce
Janusz Wojtarowicz - Róża
Janusz Wojtarowicz - Balcan Dance
Paweł Baranek - Gwiazdy
Fryderyk Chopin - Preludium e-moll op. 28 nr 4
Wojciech Kilar - Orawa (transkrypcja: J. Wojtarowicz)

 

 

 

(źródło: wolborz.eu)


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

.gość ~.gość (Gość)24.07.2019 09:42

Z tymi Kolorami Polski, to bym uważał...

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat