Kolorowa Lokomotywa na tropie dzikich zwierząt

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 30 lipca 20190 1780
Łoś Florian i dzik Chrumek to prawdopodobnie najpopularniejsi lokatorzy Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole, która w tym roku znalazła się na trasie 7. edycji Kolorowej Lokomotywy realizowanej przez pracowników Łódzkiego Domu Kultury.

Pracownicy Osady, która na co dzień pełni funkcję ośrodka rehabilitacji zwierząt, prowadzą również zajęcia edukacyjne w których corocznie bierze udział kilka tysięcy uczniów. Podczas tegorocznych wakacji opiekunowie ośrodka edukują również uczestników projektu Kolorowa Lokomotywa. Dzieci mają okazję podejrzeć i posłuchać jak wygląda życie licznych mieszkańców ośrodka, m.in.: koni, kucyków, kóz, lisów, saren, sowy, orła czy licznych psów i kotów. Dla większości uczestników lokomotywy to pierwsza tego typu okazja do spotkania dzikich zwierząt. Uwagę odwiedzających w szczególny sposób przyciąga kilkutygodniowy łoś o imieniu Florian, który podbił serca wszystkich uczestników Kolorowej Lokomotywy.

 

W programie znalazły się również prowadzone przez przedstawicieli Ośrodja Działań Ekologicznych „Źródła” warsztaty pn. „Śladami zwierząt”. W ramach zajęć poświęconych zwierzętom z polskich lasów, dzieci dowiadują się gdzie mieszkają zwierzęta, co jedzą, jak spędzają zimę oraz jak wygląda ich codzienne życie. Dodatkową aktywnością jest stworzenie własnego kieszonkowego atlasu tropów, a także maski zwierząt, dzięki którym dzieci mogą odegrać scenki pokazujące jakie niebezpieczeństwa czekają na zwierzęta w lesie.

 

Obecnie Kolorowa Lokomotywa obejmuje działaniami województwo łódzkie, ale pojawiają się głosy o poszerzeniu projektu –Przymierzamy się do aplikowania o środki unijne, konkretnie do programu Kreatywna Europa, które umożliwiłyby realizację projektu nie tylko w wakacje, ale przez cały rok i na większą skalę – komentuje Jacek Sokalski, dyrektor ŁDK.

 

Organizatorem projektu Kolorowa Lokomotywa jest Łódzki Dom Kultury. Projekt dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Patronat honorowy nad projektem sprawuje Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

 

materiały ŁDK


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat