Kolekcjoner może spędzić w więzieniu nawet 8 lat

PolicjaOpoczno Czwartek, 15 października 20208 3303
Policjanci zatrzymali mężczyznę, u którego w mieszkaniu znaleźli znaczną ilość ostrej amunicji i amunicję różnego kalibru z okresu II wojny światowej. 36-latek został zatrzymany. Grozi mu nawet 8 lat więzienia.
fot. pixabay

- Policjanci z opoczyńskiej komendy przeszukali pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze zajmowane przez 36-letniego mieszkańca powiatu opoczyńskiego. Okazało się, że informacje, które uzyskali potwierdziły się. Znaleźli 224 sztuki amunicji do broni różnego kalibru, w tym cztery sztuki amunicji z okresu II wojny światowej – informuje asp. szt. Barbara Stępień z opoczyńskiej komendy.

 

Mężczyzna został zatrzymany, przedstawiono mu zarzut nielegalnego posiadania amunicji. Kodeks karny za takie przestępstwo przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

 

Aktem prawnym w tym przypadku jest Ustawa o broni i amunicji, która precyzyjnie określa zasady wydawania i cofania pozwoleń na broń, nabywania, rejestracji, przechowywania, zbywania i deponowania broni i amunicji.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

karol ~karol (Gość)17.10.2020 08:50

W normalnych krajach każdy człowiek ma prawo do posiadania broni. Tylko w krajach gdzie władza boi się ludzi zabrania jej posiadania.

20


gość_zdziwiony ~gość_zdziwiony (Gość)15.10.2020 11:36

Czemu cisza ze w konendzie policji w p.t. caly wydzial prewencji zawieszony bo sa na kwarantannie bo maja covid 19..ktos cos ukrywa przed nami...

53


gość_szary ~gość_szary (Gość)15.10.2020 15:51

Somsiadów ma super współczuję

51


gość_tewu ~gość_tewu (Gość)15.10.2020 12:06

W zabudowaniach powstałych przed II WS, w powiecie opoczyński, piotrkowskim, radomszczańskim jest jeszcze wiele takich pamiątek. Właściciele posesji niejednokrotnie nie mają świadomości co ukryte jest w ich stodolach, szopach a nawet w domach. Były to tereny na których działały silne ugrupowania partyzanckie i niejednokrotnie "leśni" organizowali sobie podręczne magazyny w pomiszczeniach gospodarczych u okolicznych rolników. W latach 60/70 ub. wieku było wiele takich spraw. Milicja przyjeżdżala szukać bimbru a znajdowała broń czy amunicję.
Na bezrybiu i rąk ryba. Nie znajdując bimbru pisano, że na podstawie posiadanych informacji dokonano przeszukania pomieszczeń gospodarczych w wyniku którego odnaleziono broń lub amunicję.
Przy okazji ostrzeżenie dla młodych strażaków. Gaszac stare budynki możecie spotkać takie niespodzianki. O ile amunicja strzelecka nie stanowi jakiegoś wielkiego zagrożenia o tyle granaty stanowią śmiertelne zagrożenie. Pamiętajcie, że nie tylko eternitu strzela.

60


gość_q ~gość_q (Gość)15.10.2020 11:55

Rozbrojony kraj! Nie ma czym bronić się. Podziękujcie politykom

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat