Kolejny raz będą bić rekord w jednoczesnej resuscytacji serca

Strefa FM Środa, 14 października 20152 1733
Przez 30 minut uczniowie piotrkowskich gimnazjów będą prowadzić masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Kolejny już raz spróbujemy pobić rekord w jednoczesnej resuscytacji. A wszystko to w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

- Ponad 400 tys. osób przytrafia się nagłe zatrzymanie akcji serca – w pracy, w domu, w szkole, w hotelu, na lotnisku. Nagle zdarza się wypadek i niestety tylko w jednym przypadku na 5 podejmujemy się ratowania. Gdyby więcej osób znało zasady udzielania pierwszej pomocy, to nawet 2- lub nawet 3-krotnie moglibyśmy podnieść wskaźnik przeżywalności tych osób - mówi Małgorzata Kociniak z Piotrkowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej Euro Centrum.

 

Akcja odbędzie się w Gimnazjum nr 3 przy ul. Wysokiej w Piotrkowie 16 października od godz. 10.50, natomiast próba pobicia rekordu rozpocznie się o 12.00.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Al Bundy Al Bundyranga14.10.2015 17:00

Nie można tego szkolenia zwyczajnie przeprowadzić? Od razu trzeba nastawiać się na rekord? To jakieś parcie na wynik?

01


DarO ~DarO (Gość)14.10.2015 08:41

Świetna akcja. Chętnie bym uczestniczył. Tylko kochani porządny obywatel tego dnia o tej porze pracuje.

72


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat