Kolejny piotrkowski zespół nagrywa autorski materiał

Strefa FM Poniedziałek, 19 marca 20184 7973
Ostatnio sporo piszemy na temat artystów związanych z Piotrkowem, bo kolejni wykonawcy zaliczają na swoim koncie sukcesy. Zespół Rail, który zagrał w naszym mieście i regionie dużo koncertów, teraz rozpoczął prace w studio i rejestruje swój autorski materiał. Rozmawiamy z Mateuszem Żerkiem, liderem zespołu.
fot. archiwum prywatne

Jeżeli chodzi o zespół Rail, to tak naprawdę jesteście na początku realizacji swoich muzycznych marzeń. Gracie już od kilku lat. Jakie były początki waszego muzykowania?

Gramy razem już ponad 4 lata w niezmiennym składzie. Nie wiem jak udało nam się to wykonać, bo obecnie jesteśmy porozrzucani po różnych miastach Polski: Wrocław, Warszawa, Łódź i Piotrków. Zaczynaliśmy jak każdy młody rockowy zespół. Graliśmy w garażu u mojej babci. Do tej pory dziwię się, że to przeżyli (śmiech). Takie właśnie były nasze początki.


Wytrwałość i cierpliwość. Chyba tymi słowami można trafnie opisać Wasz zespół. Żeby znaleźć się w tym miejscu, w którym obecnie się znajdujecie musieliście wytrwale pracować i cierpliwie czekać na efekty tych działań. Jak się okazuje, sukcesy na Waszym koncie już są.

Tak, udało nam się wygrać kilka przeglądów w Polsce. Graliśmy naprawdę dużo koncertów, co wybiło nas z rytmu pracy w studio. Dopiero teraz mamy możliwość wykonania pierwszych profesjonalnych nagrań i zaczynamy pracę nad tzw. „demówką”. 

 

Ile utworów planujecie nagrać i jaki to będzie materiał?

Generalnie materiał będzie około rockowy. Czy będą to mocniejsze, czy lżejsze elementy, to ocenią już sami słuchacze. Utworów będzie sześć i najprawdopodobniej koło maja będziemy mieć to w formie fizycznej, czyli w postaci płyty CD.


A co planujecie dalej? Będziecie próbować zainteresować tym materiałem jakąś wytwórnię?

Plany oczywiście są, ale nie chciałbym od razu wszystkiego zdradzać. Jak wiadomo, „krowa, która dużo muczy, mało mleka daje” (śmiech).

 
Jeżeli chodzi o ten autorski materiał, pewnie to jest taka składowa Waszych muzycznych zainteresować, bo każdy z Was ma jakieś inspiracje. A jakbyś spróbował spiąć to w spójną całość?

Zaczynaliśmy od muzyki mocno rockowej, czasami nawet hard rockowej. Z czasem stwierdziliśmy jednak, że warto iść w brzmienia może nawet popowe, ale z takim nadal rockowym zacięciem. Cały czas dojrzewamy do swojego stylu. Każdy z nas zdobywa doświadczenie i zaczyna w muzyce widzieć jakąś przestrzeń, i dlatego właśnie nasze umysły stają się coraz sprawniejsze w komponowaniu. 


Z okazji Dnia Kobiet, w internecie pojawił się owoc Waszej studyjnej pracy, czyli pierwsze nagranie, a piosenka nosi tytuł „Mała”. 

To pierwsza ballada w naszym repertuarze. 8 marca to był idealny dzień, aby zadebiutować z tym numerem. „Mała” opisuje dosyć prozaiczną sytuację, kiedy mężczyzna zakochuje się w kobiecie. Myślę, że wszystko jest dosyć zgrabnie ujęte w sześciu minutach tego nagrania. 


Posłuchaj debiutanckiego nagrania piotrkowskiego zespołu Rail:

 


Zainteresował temat?

9

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

b. ~b. (Gość)23.03.2018 11:54

...czekam na płytę!
Uwiebiam Was!

00


boory ~boory (Gość)20.03.2018 14:23

Lista mankamentów jest dość długa, ale trzymam za Was kciuki.

00


44 ~44 (Gość)20.03.2018 10:54

Pięknie. Tak trzymać i świat będzie Wasz.

10


przemo01 przemo01ranga19.03.2018 18:30

fajny kawałek Powodzenia

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat