Kolejny piotrkowianin w Ekstraklasie

Strefa FMKraj Piątek, 26 października 20184 3320
Tym razem tej badmintonowej. W niedzielę rozgrywki zainauguruje zespół warszawskiej Legii, w którym będzie występował wypożyczony do tego klubu Mateusz Danielak z KKS Ruch Piotrków Trybunalski. To jego kolejny sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mateusz kilka dni temu wrócił z Malezji, wziął tam udział w Akademickich Mistrzostwach Świata, Polacy ostatecznie dotarli do ćwierćfinału i zakończyli rozgrywki na 5. miejscu w klasyfikacji drużynowej. Zawodnik piotrkowskiego Ruchu rywalizował tam z najlepszymi badmintonistami na świecie, ponadto w tym miesiącu po raz kolejny został także młodzieżowym mistrzem Polski w grze pojedyńczej. Teraz zdobyte doświadczenia będzie chciał wykorzystać na ligowych boiskach.

 

 - W niedzielę w Białymstoku zmierzymy się m.in. z mistrzem Polski z Suwałk oraz z bardzo mocnymi gospodarzami, początek nie będzie więc łatwy. Uważam, że ostatecznie jesteśmy w stanie zająć 5. a może nawet 4. miejsce, to zespół, który dopiero się rozwija, ale ma ogromny potencjał - powiedział piotrkowianin.

 

W ubiegłym sezonie Mateusz rywalizował m.in. ze swoją...mamą, która trenowała UKS Aktywną Piątkę Przemyśl i sama występowała w jego barwach.

 

- Po trzech latach prowadzenia tego zespołu zrezygnowałam, bo fizycznie już nie dawałam rady, to jest jednak duże obciążenie, a przecież trenuję jeszcze piotrkowskich zawodników. Na pewno będę od czasu do czasu pomagać zespołowi z Przemyśla, ale przede wszystkim zamierzam kibicować Mateuszowi i Karolinie Władzińskiej, która jeszcze niedawno też trenowała w piotrkowskim klubie, a w tym sezonie będzie występować w jednej drużynie z Mateuszem. Cieszę się, bo złote medale mistrzostw Polski, które niedawno obydwoje zdobyli, wywalczyli także dzięki mojej ciężkiej pracy - podsumowała Dorota Danielak.

 

W tym sezonie w badmintonowej Ekstraklasie będzie rywalizować 15 zespołów, które spotkają się podczas pięciu turniejów. W kolejnej fazie cztery najlepsze zespoły powalczą o medale.

 


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mik ~mik (Gość)29.10.2018 12:46

Brawo!

22


gość ~gość (Gość)28.10.2018 23:08

Trenowałem u Pani z 12 lat temu z siostrą :) nawet na jakimś tam turnieju byłem hehe :) podziwiam i doceniam ogrom Pani pracy. Szacun. Pozdrowienia od mamy i siostry :)

31


gość ~gość (Gość)28.10.2018 20:16

Brawo !!!!!

41


gość ~gość (Gość)27.10.2018 22:43

Brawo Dorota jesteś Wielka i Niesamowita jako pani trener i cudowny człowiek.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat