Kolejny koszyczek wielkanocny w Czarnocinie

Strefa FMRegion Niedziela, 07 kwietnia 20190 4307
Stoły przepełnione przysmakami, wyjątkowe pisanki, własnoręczne przygotowane dekoracje świąteczne i występy zespołów ludowych, to wszystko można było podziwiać w niedziele podczas piątego już koszyczka wielkanocnego, który odbył się w Czarnocinie. Wójt gminy Roman Miksa wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich zadbali o to, aby nikt z obecnych na brak atrakcji nie mógł narzekać.

Ładuję galerię...

-Tradycyjnie mamy wiele stoisk, dzięki którym każdy może zaopatrzyć się w niezbędne świąteczne dekoracje. Są m.in stroiki, pisanki czy palemki. Oczywiście nie zabrakło także potraw wielkanocnych, które przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich. Zadbaliśmy również o  część artystyczną, ponieważ dla wszystkich przybyłych wystąpiły nasze zespoły ludowe. Dzięki współpracy organizatorów, podczas koszyczka wielkanocnego, naprawdę wiele się działo. Bardzo zależało nam na tym, aby kultywować naszą tradycję - powiedział Roman Miksa, wójt gminy Czarnocin.

 

Koszyczek wielkanocny w Czarnocinie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Z roku na rok jest coraz więcej odwiedzających, ale także i wystawców, którzy chętnie dzielą się swoimi talentami  - Nie pierwszy raz wystawiam się podczas takich uroczystości. Ja zajmuje się głównie malarstwem. Na początku bardzo wstydziłam się pokazać ludziom swoje obrazy, ale teraz cieszę się, że mam taką możliwość i że są właśnie takie miejsca gdzie się zaprezentować. Pamiętajmy, że trzeba doceniać twórczość ludową- powiedziała Urszula Klimczak-Strumiłło.

-Ja tym razem przygotowałam kwiaty ze wstążki, koszyczki plecione z wikliny papierowej, bazie, stroiki i palemki. Zrobienie tego wszystkiego zajęło mi 3 miesiące, bo jest to bardzo czasochłonne zajęcie. Ja oczywiście oprócz tego normalnie pracuje, więc te ozdoby mogę robić tylko w wolnej chwili. Ale jest to moja pasja i nie wyobrażam sobie, żeby to zostawić. Nie pierwszy raz angażuje się w tego typu akcję, ale tegoroczny koszyczek wielkanocny w Czarnocinie jest dla mnie wyjątkowy, ponieważ występuje tu już pod swoim nazwiskiem, a nie z całym kołem gospodyń - dodała Katarzyna Madaj.

 

W programie wydarzenia znalazły się m.in. występy Orkiestry Dętej z Czarnocina, Ludowej Biesiady z Czarnocina, Zespołu Dziecięcego Koraliki oraz scholi parafialnej, degustacja potraw wielkanocnych i  kiermasz ozdób.

 


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat