Kolejny koncert w ramach festiwalu Old Town Jazz

Strefa FM Czwartek, 16 lipca 20202 1006
Na piotrkowskim Starym Mieście już piątek(17 lipca) odbędzie kolejny koncert w ramach 10. jubileuszowej edycji festiwalu Old Town Jazz. Tym razem przed publicznością wystąpi Ola Mońko Quartet Koncertu będzie można wysłuchać zarówno "na żywo", jak i za pośrednictwem internetu. Transmisję znajdziecie na profilu facebookowym "Old Town Jazz". Start o godzinie 20:00.
fot. Radomir Illinicz

- Tym razem na scenie w Skyy Pubie będziemy gościć muzyków związanych z trójmiejskim środowiskiem jazzowym. Liderką tej formacji jest Aleksandra Mońko - Allen, pianistka i kompozytorka, która po ukończeniu studiów na Akademii Muzycznej w Katowicach, wyjechała na kilkanaście lat do Stanów Zjednoczonych . Tam kontynuowała swoją naukę pod okiem najlepszych amerykańskich muzyków jazzowych - opowiada Gordian Piec ze stowarzyszenia Loża Kulturalna Stare Miasto, organizator festiwalu Old Town Jazz. - Obok Oli na scenie zobaczymy: Pawła Urowskiego kontrabasistę, Tomasza Grzegorskiego grającego na saksofonie tenorowym i Kacpra Skolika na perkusji. Większość kompozycji, które usłyszymy jest inspirowana amerykańską muzyką jazzową z lat 60-tych - mówi. 

 

Wśród utworów, których wysłuchamy podczas koncertu będą także te autorstwa Aleksandry Mońko - Allen, pochodzące z jej ostatniej płyty "Wherever you are". Album "Gdziekolwiek jesteś" został wydany w 2018 roku i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem, zarówno krytyków, jak i polskiej publiczności. 


Piątkowy koncert będzie drugim z siedmiu zaplanowanych w ramach tegorocznej imprezy. Organizacja jubileuszowego festiwalu jest możliwa dzięki dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura w sieci". Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach festiwalu Old Town Jazz jest bezpłatny. 

 

Poniżej plakat piątkowego koncertu: 


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pijus ~Pijus (Gość)19.07.2020 08:09

Fantastycznie,,w myśl rządowego powiedzenia dajemy radę

10


enedue123 ~enedue123 (Gość)17.07.2020 09:03

Ciekawe jak obostrzenia znoszą piotrkowscy alkoholicy ??

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat