Kolejny komplet punktów piotrkowian

Region Wtorek, 03 października 20170
Tym razem piłkarze piotrkowskiej Polonii pokonali 2:0 (1:0) Kawalerię Tomaszów Mazowiecki, natomiast zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski wygrali z zespołem Woy Bukowiec Opoczyński 2:1 (1:0).

Poloniści otworzyli wynik meczu już w 4. minucie, na listę strzelców wpisał się wówczas Ivan Yermakov, druga bramka dla piotrkowskiej drużyny padła tuż po przerwie, tym razem tomaszowskiego bramkarza pokonał Adrian Malicki. Zespół prowadzony przez Roberta Grzesiuka pnie się w tabeli piotrkowskiej okręgówki, w tej chwili zajmuje trzecie miejsce, do drugiej Astorii Szczerców traci zaledwie trzy punkty, natomiast do lidera, czyli zespołu z Radomska, osiem punktów. W meczu 9. kolejki Polonia zmierzy się na własnym boisku ze Świtem Kamieńsk. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 7 października, początek o godzinie 15.30.

Polonia goni czołówkę, natomiast Concordia jest goniona przez innych, ponieważ wygrała kolejny mecz i utrzymała pozycję lidera. W meczu 7. kolejki piotrkowskiej klasy B podopieczni trenerów Oskara Kulika i Pawła Płomińskiego wygrali z zespołem Woy Bukowiec Opoczyński 2:1. Pierwszą bramkę dla piotrkowskiego zespołu zdobył Tomasz Jagiełło, kolejnego gola dla piotrkowskiej drużyny strzelił w 51. minucie Jakub Lipski, goście zdołali co prawda zdobyć bramkę kontaktową, ale wyrównać już nie zdołali. 8 października zawodnicy Concordii zmierzą się na wyjeździe z Atomem Januszewice.

Kawaleria Tomaszów Mazowiecki 0:2 (0:1) PKS Polonia Piotrków Trybunalski

(4’ Ivan Yermakov, 48’ Adrian Malicki)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Bąbol, Cieślik (62’ Kukulski), Patryk Grzesiuk, Jakubiak (70’ Strzębski), Kamocki, Lenarcik (85’ Mateusz Grzesiuk), Ornafa, Rak, Yermakov.

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski 2:1 (1:0) Woy Bukowiec Opoczyński

(32’ Tomasz Jagiełło, 51’ Mateusz Szmańda – 77’ Dawid Jaworski)

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski: Grzegorczyk - Jagiełło, Adamczyk, Mamrot, Kubicki, Lipski (63’ Szmańda), Kępski, Bora, Niepsuj, Karbowiak (70’ Wawrzynkiewicz), Maluga (55’ Michalski).