Kolejni zarażeni koronawirusem w powiecie tomaszowskim. Zamknięto jeden z oddziałów miejscowego szpitala

ePiotrkowTomaszów Piątek, 20 marca 202035 42856
Starosta tomaszowski informuje, że w powiecie tomaszowskim wykryto koronawirusa u dwóch kolejnych osób. Jedną z nich jest pielęgniarka pracująca na oddziale chorób wewnętrznych w tamtejszym szpitalu, a drugą lekarz - mieszkaniec Tomaszowa, jednak niepraktykujący na terenie powiatu. Starosta zdecydował o zamknięciu oddziału chorób wewnętrznych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia, a jego pracowników i pacjentów poddano kwarantannie.

Poniżej publikujemy cały komunikat starosty tomaszowskiego:

 

Szanowni Państwo!

 

Informuję, że w powiecie tomaszowskim potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u dwóch kolejnych osób.

Jedna z nich to pielęgniarka, pracująca na Oddziale Chorób Wewnętrznych tomaszowskiego szpitala. Pielęgniarka czuje się dobrze i przebywa obecnie w izolacji.

Oddział Chorób Wewnętrznych TCZ został zamknięty, a jego pracownicy i pacjenci poddani zostali kwarantannie. Od osób z najbliższego kontaktu są pobierane wymazy, które trafiają do laboratorium w Łodzi.

Zgodnie z procedurą zgłoszono ten fakt lekarzowi wojewódzkiemu z informacją o przekierowywaniu pacjentów do innych placówek na terenie województwa.

Drugą osobą, u której potwierdzono pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa jest lekarz zamieszkujący w Tomaszowie Mazowieckim, ale nieświadczący usług medycznych na terenie powiatu tomaszowskiego. Osoba ta przebywa obecnie również w izolacji.

Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego spotyka się codziennie i na bieżąco, szczegółowo monitoruje sytuację na terenie powiatu tomaszowskiego i reaguje na pojawiające się problemy.

W skład Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego wchodzą członkowie Zarządu Powiatu, prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, przedstawiciele: 25. Brygady Kawalerii Powietrznej, Komendy Powiatowej Policji, Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, sanepidu, Referatu Zarządzania Kryzysowego przy Starostwie Powiatowym, Zarządu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia.

Informuję, że Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego na bieżąco współpracuje z wójtami gmin, należących do powiatu tomaszowskiego.

Zwracam się do Państwa z gorącą prośbą o dostosowanie się do wszystkich zaleceń przekazywanych przez prezesa Rady Ministrów, ministra zdrowia, wojewodę łódzkiego, Głównego Inspektora Sanitarnego, Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego oraz lokalne władze samorządowe.

Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w pracę, wykonywaną na rzecz zminimalizowania rozprzestrzeniania się koronawirusa na terenie powiatu tomaszowskiego.

 

Mariusz Węgrzynowski

Starosta Tomaszowski


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (35)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość z Piotrkowa ~gość z Piotrkowa (Gość)27.03.2020 12:00

Jeśli lekarz nie pracował na terenie Tomaszowa to proszę otwarcie mówić, gdzie pracował. Inaczej nie zlokalizuje się zarażeń. W takich sytuacjach nie powinna obowiązywać ochrona danych. Chodzi o dobro ogółu a nie jednostki.

00


gość z Piotrkowa ~gość z Piotrkowa (Gość)27.03.2020 11:44

Jeśli lekarz nie pracował na terenie Tomaszowa to proszę otwarcie mówić, gdzie pracował. Inaczej nie zlokalizuje się zarażeń. W takich sytuacjach nie powinna obowiązywać ochrona danych. Chodzi o dobro ogółu a nie jednostki.

00


gość ~gość (Gość)20.03.2020 19:44

Przez oddział wewnętrzny szło sie na onkologie tzn. Z Nu-med. Personel z TCZ pracuje m.in. W Piotrkowskich szpitalach i placówkach zdrowotnych. To nie są żarty, opanujmy się.

60


gość ~gość (Gość)20.03.2020 15:34

Ale sie boita tego wirusa.

523


gość ~gość (Gość)20.03.2020 23:00

To miasto NIE OBRONI SIĘ, BO NIE MA środków od sprzętu po lekarzy.Jakim cudem tą pielęgniarką ZARAZIŁA się?.
Jak miała z kimś podejrzanym kontakt kto mógłby ją zarazić POWINNA NIE IŚĆ DO PRACY ODIZOLOWAĆ SIĘ I ZROBIĆ BADANIE!!!.JEŻELI ZARAZIŁ ICH PACJENT
TO DO DIABŁA JAKIM CUDEM TAKI CZŁOWIEK ZNALAZŁ SIĘ W SZPITALU BEZ TESTU?. CO Z PACJENTAMI?JEŻELI ONI SĄ ZARAŻENI TO ZARAŻĄ INNYCH!!!!!.A TEN LEKARZ JAKIM CUDEM ON SIĘ ZARAZIŁ?.GDZIE BYWAŁ?PRZECIEŻ MÓGŁ ZARAZIĆ INNYCH.OSZALEĆ MOŻNA, JEŻELI SŁUŻBA ZDROWIA ODSTAWIA TAKIE NUMERY TO O CZYM TU MÓWIĆ!!!!.CO z pacjentami że szpitala?.To ważne czy te osoby są w domach czy mają KWARANTANNĘ.
OBYWATE TEGO MIASTA POWINNI NA BIEŻĄCO BYĆ DOKŁADNIE INFORMOWANI CO TU SIĘ DZIEJE. INFORMACJA DZIAŁA BARDZO ŻLE. Szpital do zamknięcia i co dalej?. Można się załamać Z WIRUSEM ZA PLECAMI Z ZAKAŻONYM SZPITALEM.

10


gość ~gość (Gość)22.03.2020 14:58

Ciągle to samo "za mało testow- jeszcze sie słyszeliście że żaden kraj na świecie nie może badac wszystkich i to kazdego dnia. Nie jesteśmy doskonali. Nasze wladze też się ucza. Przecież nasze pokolenie ani naszych rodziców czegoś takiego nie przeżyli. Ludzie nie krytykujcie. Bądźmy dla siebie milsi będzie nam łatwiej to wszysko przetrwać.

30


gość ~gość (Gość)21.03.2020 07:13

Za mało testów się robi.personel medyczny powinien być badany co tydzień a nie dopiero wtedy "jak się źle poczuje po 7 dniach ", zamiast na propagandę w TVP powinno się wydać te miliardy na testy

113


gość ~gość (Gość)21.03.2020 16:21

Moze o tym nikt nie pomyslal ale lekarze bedacy w pracy po pracy wracaja do domow chodza do sklepow i tez moga przenosic ten wirus od pacjentow dalej

20


gość ~gość (Gość)21.03.2020 09:51

Pracownicy szpitala oddzialu wewnętrznego nie chodźcie do pracy, w szpitalu są pacjenci którzy mogą być zarażeni bo mieli kontakt z ta pielęgniarka,a szpital normalnie pracuje,

21


j. ~j. (Gość)20.03.2020 17:17

Na litość boską, księża pozamykajcie kościoły!!! Mój wujek, staruszek, ledwo chodzi, ale on uważa, że musi codziennie iść przyjąć Pana Jezusa! Idzie sobie do jednego kościoła, potem do drugiego, bo odprawia jakieś nabożeństwa, spotyka się z ludźmi, nie wiem, czy dobrze umyje ręce, nie można mu przetłumaczyć, bo on wie tylko tyle, że Pan Jezus go nie zarazi! Niech ludzie wkładają do skarbonki to, co maja dać na tacę i dadzą Wam później więcej naraz, albo można uruchomić jaką akcję wpłacania na tacę przelewem, żeby np. parafia miała za co żyć. Sam jestem gotów zrobić przelew na konto swojej parafii, jeśli proboszcz zamknie kościół na 4 spusty! Nie ma żadnego obowiązku chodzenia codziennie na msze św., a teraz nawet w niedzielę, bo jest dyspensa. Ja w niedzielę oglądałem transmisję mszy św. w internecie, i pojutrze zrobię tak samo, ale mój schorowany wujek codziennie wlecze się do kościoła. Jeśli tak bardzo bronicie życia od chwili poczęcia, to powinniście się poczuwać teraz do obrony życia ludzi starszych, którzy powinni siedzieć w domu, a nie włóczyć się po mieście, bo to może nawet zagrażać ich życiu! Pozamykajcie te kościoły i namawiajcie ludzi do pozostania w domu, bo tacy, jak mój wujek, tylko Was posłuchają!

154


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat