Kolejni ochotnicy w szeregach Łódzkich Terytorialsów

Łódzkie Wtorek, 21 lipca 20209 2600
Szkolenie przyszłych żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej potrwa 16 dni i zakończy się przysięgą 1 sierpnia. W tym czasie żołnierze będą zdobywali podstawowe umiejętności z taktyki, strzelania czy pomocy przedmedycznej konieczne do dalszej służby w szeregach WOT.

Ładuję galerię...

- Szkolenia odbywają się w szczególnym czasie pandemii wiec musimy zachowywać wszelkie zasady bezpieczeństwa, ponieważ zdrowie żołnierzy jest naszym priorytetem – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk Oficer Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Terytorialsi co miesiąc powoływani są na dwudniowe szkolenia rotacyjne, a raz w roku odbywają dwutygodniowe przeszkolenia na poligonie.

 

Zadaniem żołnierzy Obrony Terytorialnej jest przeciwdziałanie i zwalczanie skutków klęsk żywiołowych, prowadzenie działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych a w czasie wojny wspieranie wojsk operacyjnych. Terytorialsi w całym kraju od marca funkcjonują w trybie przeciwkryzysowym prowadząc operację "Odporna wiosna". Wspierają lokalną społeczność i służby w walce z pandemią koronowairusa.

 

W szeregach żołnierzy 9ŁBOT służy już blisko 1200 żołnierzy.

 


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

baltazar ~baltazar (Gość)22.07.2020 22:50

Karabiny plastikowe do sklepu z zabawkami przywieźli.

00


his. ~his. (Gość)22.07.2020 11:01

Nasi "wodzowie" , przechodzą za szybko ścieżkę awansów. Jak ktoś ma dobre układy w Warszawie to może "awansować" od kapitana do generała w osiem lat a nawet mniej. Że czegoś nie umie. Nie ważne. Wojska w sumie nie mamy za wiele ale etatów generalskich ho, ho ,ho. Jak nam tłumaczą zgodnie ze standardami NATO. Zresztą i generałowie wylatują. Bo jak jesteś mierny ,ale wierny to zaszczyty cię nie miną a jak się postawisz to rezygnacja ze względów osobistych ,albo na stan zdrowia. Ilu to już tych młodych generałów mamy na emeryturach-przyspieszonych?

20


ap ~ap (Gość)21.07.2020 10:22

Jeśli to prawda, że stan liczy około 1200, to jak na armię zbawienia to dużo.

42


gość ~gość (Gość)21.07.2020 14:59

Nie rozśmieszać ludzi.

31


gość ~gość (Gość)21.07.2020 10:49

Do czego oni się nadaja?

42


gość ~gość (Gość)21.07.2020 08:50

Ja się zgłosiłem ale najpierw muszę przestać pić wódkę

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat