Kolejne zatrzymania pijanych kierowców w naszym regionie

PolicjaOpoczno Poniedziałek, 03 lutego 20204 6805
Opoczyńscy policjanci wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Podczas jednej z kontroli okazało się, że zatrzymani mężczyźni nie mieli uprawnień do prowadzenia pojazdów.

Spore kłopoty będą mieli dwaj zatrzymani na ul. Piotrkowskiej w Opocznie. Nie dość, że obaj nie mieli uprawnień do kierowania, to jeden z nich był pijany i miał sądowy zakaz kierowania pojazdami. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 3 promile alkoholu. 38-letni kierowca audi, który nie posiada prawa jazdy, holował 40-letniego kierującego oplem. Obaj kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości po 500 złotych za kierowanie samochodem bez uprawnień. Dodatkowo kierowca opla odpowie za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat. Dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.


Z kolei kierowca volkswagena transportera, mieszkaniec powiatu opoczyńskiego ujął pijanego kierowcę hondy. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Policjanci przedstawią mu zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Za stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym 29 latek został ukarany mandatem karnym. Sprawa swój finał znajdzie w sądzie.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

XSW ~XSW (Gość)03.02.2020 18:37

Za takie zachowanie 500zł mandatu ,czy grozba więzienia nic nie da ,polskie prawo jest dziurawe ,i można go ominąć na wiele sposobów ,moim zdaniem za jazdę pod wpływem powinno być 10000tyś mandatu co najmniej ,jak ktoś niema ,to kilka lat prac społecznych ,może oczywiście się zdarzyć że delikwent nie będzie chciał pracować ,wtedy pozostaję 5 lat+ bezwzględnego więzienia ,bez jakiejkolwiek możliwości wyjścia przed.

11


gość ~gość (Gość)03.02.2020 16:28

Ale była zadyma w biedrze koło shela. Przyjechały dwa radiowozy.

00


gość ~gość (Gość)03.02.2020 14:02

Pytanie co daje taki sądowy zakaz prowadzenia pojazdów? Taki człowiek napije się i pojedzie kolejny raz nic nie dadzą te zakazy powinno się zamykać dożywotnio takich bandytów

30


cwaniak z miejskiej gazowni cwaniak z miejskiej gazowniranga03.02.2020 13:45

Marian,nie wsiadaj za kiere po kielichu !

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat