Kolejne zakażenia w województwie. W Piotrkowie i powiecie bez zmian (stan na niedzielę)

Strefa FMŁódzkie Sobota, 21 marca 2020, aktualizacja 22.03.2020 18:18286 140588
Biuro prasowe wojewody łódzkiego informuje o 15 nowych przypadkach zakażeń w naszym województwie. Najnowsze wyniki badań nie dotyczą jednak Piotrkowa i powiatu, gdzie do tej pory zakażenie wykryto u 8 osób.

Jak informuje Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody, potwierdzone wyniki dotyczą: pięciu młodych kobiet, czterech kobiet w średnim wieku, trzech młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku oraz małego dziecka. - To osoby od 2 do 54 roku życia. Część osób miała bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi w kraju. Pozostałe miały kontakty zagraniczne. Osoby te powróciły m.in. z Austrii, Niemiec, Maroka i Włoch. Stan wszystkich osób jest dobry - tłumaczy Zalewska.

 

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
• Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 106
• Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 23
• Liczba osób objętych kwarantanną: 4438
• Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2919

 

Liczba osób z potwierdzonym badaniami laboratoryjnymi zakażeniem koronawirusem w województwie łódzkim to 106, w tym:

-55 osób w powiecie łódzkim
- 3 osoba w powiecie tomaszowskim
- 10 osób w powiecie zgierskim
- 1 osoba w powiecie pabianickim
- 1 osoba w powiecie poddębickim
- 6 osoby w powiecie bełchatowskim
- 4 osoby w powiecie opoczyńskim
- 3 osoba w powiecie radomszczańskim
- 3 osoba w powiecie rawskim
- 8 osób w powiecie łowickim
- 1 osoby w powiecie brzezińskim
- 8 osób w Piotrkowie i powiecie piotrkowskim
- 1 osoba w powiecie skierniewickim
- 1 osoba w powiecie kutnowskim
- 1 osoba w powiecie sieradzkim

 

W sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało łącznie o 88 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Aż 34 pozytywne wyniki dotyczą osób z województwa łódzkiego, w tym 8 osób z Piotrkowa i w powiatu, a konkretnie z gminy Rozprza. Wśród zakażonych jest strażak z tamtejszej jednostki OSP. 

"Potwierdzone wyniki dotyczą: pięciu młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku, nastoletniego chłopca, trzech młodych kobiet, trzech kobiet w średnim wieku oraz nastoletniej dziewczyny. To osoby od 16 do 55 roku życia. To mieszkańcy powiatu łódzkiego. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Stan wszystkich osób jest dobry" - czytamy w komunikacie rzecznika prasowego wojewody łódzkiego, który został wydany w sobotę po godzinie 21.

 

Wcześniej (po godz. 18) biuro prasowe wojewody informowało o 19 przypadkach. Potwierdzone wyniki dotyczyły: pięciu młodych mężczyzn, dwóch mężczyzn w średnim wieku, siedmiu młodych kobiet, trzech kobiet w średnim wieku, jednej starszej kobiety oraz małego dziecka. - To osoby od 2 do 81 roku życia. Wszyscy mieli bezpośrednie kontakty z osobami zakażonymi. Stan wszystkich osób jest dobry - wyjaśnia Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego. 

 

Jak powiedział w rozmowie z naszym reporterem Piotr Wojtysiak, starosta piotrkowski, pozytywne wyniki badań potwierdzają zakażenie u 3 mieszkańców Piotrkowa i 5 mieszkańców powiatu (stan na sobotę godz. 18). Osoby te były wcześniej objęte kwarantanną domową. 

 

Zobacz oświadczenie Piotra Wojtysiaka:

 

 

Oświadczenie wystosował także Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza, który potwierdził, że 5 przypadków zakażeń z terenu powiatu piotrkowskiego dotyczy mieszkańców tej gminy:

 

Okazało się, że pozytywne badania w kierunku COVID-19 dotyczą jednego z druhów OSP Rozprza. W związku z tym jednostka została zawieszona w działaniach ratowniczo-gaśniczych do 25 marca.


Zainteresował temat?

19

3


Komentarze (286)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)23.03.2020 17:57

Do mekigu
Owsiak po każdej zbiórce kupuje sprzęt, a nie zbiera i trzyma na koncie... czego nie rozumiesz? On te pieniądze wydaje na bieżąco... na naszą służbę zdrowia...
A w szpitalach sprzęty prawie wszystkie od WOŚP... nie krytykuj, gdyby nie Oni nie byłoby czym leczyć. Wiem, bo nie raz sama korzystałam z tych sprzętów i moje dzieci też... a Rydzyk nawet teraz wyciąga ręce po datki, bo mu nie starcza...

104


Piotrkowianin Piotrkowianinranga27.03.2020 19:40

Link dla osób słabych z matematyki: https://biotechnologia.pl/biotechnologia/panika-nakrecana-przez-politykow-grozniejsza-niz-koronawirus,19532

Cytuję:
rzypadek Włoch
Ogólna liczba zgonów we Włoszech w 2020 roku, do 21 marca włącznie, wynosi 135 589. Jeśli podzielimy liczbę zgonów przez 81 dni, które upłynęły od 1 stycznia, daje nam to 1 674 zgony dziennie, 50 218 miesięcznie. W 2018 roku w miesiącu umierało średnio 52 tys. osób. Średnia miesięczna w 2020 roku to tylko 50 tys. (i to w trakcie pandemii). Zastanawia brak informacji w mediach o liczbie zgonów na inne choroby i z przyczyn naturalnych. Można więc odnieść wrażenie, że Włosi przestali umierać na inne choroby i z przyczyn naturalnych. Umierają już tylko na koronawirusa. W liczbie zgonów nie widać żadnej wartości dodanej (tych 4,5 tys., które mamy teraz). Spójrzmy na inne źródło. Jak się okazuje, we Włoszech średnia wieku ofiar to 79 lat. Prawie wszystkie ofiary, czyli 98%, miały poważne choroby współistniejące. A przecież ludzie ciężko chorzy i bardzo starzy zawsze umierali – głównie na jakieś infekcje. Ten wirus jest potencjalnie groźny, tak jak każda inna infekcja, dla osób z deficytem immunologicznym.

51


mediaLies ~mediaLies (Gość)22.03.2020 11:29

sory ale to jest propaganda, lekarze o tym wiedza , w mediach nie raz widać jak przy wypowiedziach ważniejsi (czyli świadomi) probują się nie śmiać, ludzie codziennie umieraja a kaza mowic w mediach ze to z powodu koronavirusa...sam fakt ze nikt nie grzmi ze upadnie cywilizacja tylko juz informuja że "aaa tak, myslimy, uwazamy twierdzimy ze za kilka tygodni to sie zmieni bla bla..." dowód na to ze ta cala akcja z pandemia wyrezyserowana, a we wloszech puste trumny, albo ciala osob ktore po prostu zmarly, bo tak jest ze codziennie gdzies ludzie umieraja

2245


gość ~gość (Gość)23.03.2020 19:51

W pięciu... na różnych oddziałach i na każdym był sprzęt z serduszkiem. Nie liczę już w tym porodówek i sal poporodowych...

42


gość ~gość (Gość)23.03.2020 15:22

A część pań,które były na dniu kobiet Osp Rozprza,na drugi dzień była na koncercie w budynku dawnego gimnazjum.A tam było jeszcze więcej osób.

40


drugi rydzyk ~drugi rydzyk (Gość)22.03.2020 21:21

Owsiak to się teraz pewnie śmieje i liczy ile na swoje wyszedł.Przed orkiestrą go pełno a hoj,a gramy do końca świata,dejta kasę i cisza.Pojawia sie miesiąc później,coś tam powie o rekordzie i cisza.Rok go nie ma!!

1613


gość ~gość (Gość)23.03.2020 10:58

Lekarze w przychodni nie przyjmują albo udzielają porady telefonicznie,a w gabinetach prywatnych tłok.Czy tak powinno być?

51


gość ~gość (Gość)22.03.2020 22:40

Nigdy nie wspierałem Rydzyka,ale orkiestrę od samego początku,pytam się , ile w tym roku zebrano kasy ,ile w tak wyjątkowym czasie fundacja przekazała z tegorocznej zbiórki pieniędzy na walkę z wirusem ? To jest wyjątkowa sytuacja . Uważam , ze cała zbiórka powinna trafić na walkę z tym wirusem.

105


gość ~gość (Gość)21.03.2020 18:36

Z piotrkowa też są....niestety

100


przestańmy siac panikę ~przestańmy siac panikę (Gość)23.03.2020 08:01

https://img.joemonster.org/mg/albums/032020/main_29przesta_my_sia_panik_.jpg

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat