Kolejne utrudnienia na budowanej autostradzie

Strefa FMRegion Niedziela, 23 sierpnia 202013 7155
Od najbliższego poniedziałku kierowcy podróżujący budowaną w naszym regionie autostradą A1 będą musieli liczyć się z kolejnymi utrudnieniami. W związku z kolejnym etapem prac, w godzinach nocnych ruch będzie wstrzymywany na kilkanaście minut. Jest też dobra wiadomość dla kierowców. Również w najbliższy poniedziałek zostanie przełożony ruch na nowo wybudowany, pięciokilometrowy odcinek autostrady.
fot. kacza

Od najbliższego poniedziałku (24 sierpnia) przez najbliższy tydzień, na odcinku „B” autostrady A1 planowane są prace związane z montażem szalunków i belek nośnych wiaduktów oraz przejść dla zwierząt. Będzie to wymagało czasowych zatrzymań ruchu. Aby zminimalizować uciążliwości prac dla kierowców jadących A1, podjęto decyzję o przeprowadzaniu robót nocą, w godzinach od 22.00 do 2.00. Przerwy w ruchu pojazdów będą trwały nie dłużej niż 15 minut, a następnie ruch będzie wznawiany na co najmniej pół godziny.

 

Szczegóły przeprowadzanych prac:

  • W nocy z poniedziałku na wtorek 24/25 sierpnia na wiadukcie w Rokszycach.
  • W nocy z wtorku na środę  25/26 sierpnia na wiadukcie na wysokości Kamieńska.
  • W nocy ze środy na czwartek 26/27 sierpnia na przejściu dla zwierząt w Napoleonowie
  • W nocy z czwartku na piątek 27/28 sierpnia na pr.zejściu dla zwierząt w Napoleonowie
  • W nocy z poniedziałku 31 sierpnia na wtorek 1 września będą montowane belki na wiadukcie w Parzniewicach.

Odcinek, na którym prowadzone będą wyżej wymienione prace, można ominąć jadąc drogą krajową 91 Piotrków - Kamieńsk.

 

Na odcinku D (Radomsko - granica województwa) prace postępują sprawnie i w najbliższy poniedziałek nastąpi pierwsze przełożenie ruchu na nową jezdnię. Jak informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi ma to nastąpić w godzinach południowych.

- Ruch przełożony zostanie na wysokości Radomska w okolicy istniejącego skrzyżowania budowanej autostrady A1 i DK 42. Kierowcy przejadą tam ze starej jezdni zachodniej, na nowo powstały betonowy odcinek jezdni zachodniej i pokonają nim dystans blisko 5 kilometrów, w okolice mostów na Warcie, gdzie wrócą na jezdnię zachodnią - tłumaczy Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Handzia ~Handzia (Gość)24.08.2020 17:12

A co z budową kładki w Sulejowie?dziennikarze apeluję wyjaśnijcie to bo władza milczy.

00


Powerhuman ~Powerhuman (Gość)24.08.2020 21:36

No kiedyś muszą w końcu to wybudować. Jechałem remontowanym odcinkiem w zeszłą sobotę (Łódź - Częstochowa) Tuż za znakiem "Powiat Piotrkowski" zaczynają się takie koleiny że bałem się że zaraz na nich zawieszę auto. W drodze powrotnej jechałem już przez Radomsko, auto odebrałem dwa miesiące temu z salonu - strach wygrał. Nie mniej jednak - dobrze że budują, utrudnienia trzeba jakoś przeżyć.

10


gość ~gość (Gość)23.08.2020 10:34

W 1998 roku jechałam tom trasom.

12


qwert ~qwert (Gość)23.08.2020 18:51

Czy wiadomo ile lat mają budowniczowie tej drogi?

31


gość ~gość (Gość)23.08.2020 09:22

Wiadomo ile ta droga miała lat?

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat