Kolejne święto pieczonego ziemniaka w Lubieniu

Strefa FMRegion Czwartek, 05 września 20190 3660
Piłki i koszulki z podpisami Roberta Lewandowskiego, Jakuba Kochanowskiego, Piotra Gacka czy Mateusza Bieńka - to będzie można wylicytować podczas tegorocznego parafialnego święta pieczonego ziemniaka, które w sobotę odbędzie się na placu przy kościele w Lubieniu. Uroczystości rozpoczną się w sobotę o godzinie 15.00.
fot. pixabay.com

- Już drugi raz organizujemy takie wydarzenie. Zależy nam, by integrować ze sobą społeczeństwo. Podczas takich akcji mieszkańcy mogą się ze sobą spotkać, porozmawiać i spędzić miło czas. Będziemy też dziękować Panu Bogu za zebrane plony. Cieszy mnie, że co roku wielu ludzi angażuje się w przygotowanie tego wydarzenia. Każda miejscowość należąca do parafii przygotowuje swoje stoisko z potrawami, dzięki czemu uczestnicy mogą spróbować wielu przeróżnych przysmaków - powiedział ksiądz Grzegorz Paszka, proboszcz parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lubieniu.

 

O godzinie 16.00 odbędzie się policyjna akcja związana z bezpieczeństwem na drodze. Funkcjonariusze będą rozdawać kamizelki odblaskowe. Oprócz tego organizatorzy przygotowali wiele innych atrakcji, m.in.  przybycie ziemniaczanego króla, ziemniaczane zgaduj zgadula, dyskoteka (ale nie do rana), wyścigi na byle czym o Puchar św. Rocha, a na zakończenie  pokaz "Taniec Ognia". 

 


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat