Kolejne rodziny z własnym "M" na Podzamczu

UM Piotrków Trybunalski Piątek, 23 kwietnia 202141 6179
- Zaczynamy nowe życie – mówili lokatorzy odrestaurowanej kamienicy przy ul. Zamurowej 16, którzy w piątek (23 kwietnia) odebrali klucze do swoich mieszkań. Budynek przy ul. Zamurowej 16 to największa i jednocześnie ostatnia z kompleksu trzech odrestaurowywanych kamienic, w których urządzono mieszkania. Tym razem klucze do nowego „M” z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka odebrało dziesięć rodzin.

Ładuję galerię...

Radości z otrzymanych mieszkań nie kryli nowi lokatorzy. - Własne mieszkanie to zupełnie nowy rozdział w życiu. Mam nadzieję, że będzie się tutaj dobrze mieszkać – mówił pan Jakub, który będzie mieszkał w jednej z kawalerek, którą urządzono w kamienicy.

 

Kamienica przeszła kompletną modernizację, od fundamentów aż po dach. Wykonano izolację budynku i jego ocieplenie. Wymieniono stolarkę okienną i drzwiową, a także instalacje: elektryczną i sanitarną. Przebudowano klatkę schodową. Mieszkania urządzono w standardzie „pod klucz”.


- Po przekazaniu najemcom tych lokali możemy podsumować, że w ostatnich latach na Starówce oddaliśmy ponad 100 nowych mieszkań, zarówno w budynkach stawianych od podstaw, jak i w kompleksowo wyremontowanych kamienicach – mówił przekazując klucze prezydent Krzysztof Chojniak i zapowiedział już kolejne inwestycje mieszkaniowe na Podzamczu. - Ulice Garncarska i Starowarszawska to dwie lokalizacje, na których aktualnie się skupiamy. Przygotowujemy już koncepcję, a kolejnym krokiem będzie dokumentacja techniczna. Tak jak do tej pory część lokali będzie powstawać w systemie TBS, a część będą to mieszkania komunalne o podwyższonym standardzie – wyliczał prezydent Chojniak.


Zainteresował temat?

2

4


Komentarze (41)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zeus ~Zeus (Gość)23.04.2021 18:52

Jaki dobry ten Prezydent dba bardzo o Mieszkańców - będziemy mu wdzięczni przy Najbliższych Wyborach.....

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat